NATO pētījums: Bēgļu krīze rada iespēju Eiropā iefiltrēt teroristus

Apollo
471 komentārs

Bēgļu krīze rada iespēju tā dēvētajai «Islāma valstij» («Daesh») Eiropā iefiltrēt teroristus, lai nodarbotos ar eiropiešu sabiedrības destabilizēšanu, teikts Rīgā esošā NATO stratēģiskās komunikācijas Izcilības centra (NATO Stratcom) pētījumā »«Daesh» informatīvā kampaņa un tās ietekme».

NATO pētījums: Bēgļu krīze rada iespēju Eiropā iefiltrēt teroristus

Foto: AFP/Scanpix

Pētījuma pausts, ka, no vienas puses, starptautiskā bēgļu krīze kļūst arī par «Islāma valsts» krīzi, jo daudzi Sīrijas iedzīvotāji izvēlas doties bīstamā ceļā uz Eiropu, nevis palikt «kalifāta» teritorijā, tādējādi apgāžot teroristu apgalvojumus, ka to kontrolētā teritorija ir patvērums musulmaņiem.

Tādēļ džihādistu kustība ir nākusi klajā ar dažādiem vēstījumiem, kuros tiek kritizēti bēgļi un akcentēta bīstamība, kas rodas dzīvojot starp «neticīgajiem». «Islāma valsts» aicina bēgļus atgriezties un dzīvot «Kalifāta» teritorijā, vēstīts pētījumā.

Tomēr tajā pašā laikā bēgļu krīze rada iespēju «Islāma valstij» Eiropā iefiltrēt teroristus, kas var strādāt pie tā, lai destabilizētu Eiropas sabiedrību un izplatītu aicinājumus atbalstīt «Kalifātu», atzīst pētījuma autori.

Pētījumā pausts, ka ir svarīgi saprast to, ka ne visas islāma piekritēju organizācijas atbalsta minēto teroristu grupējumu. Daudzi musulmaņi un to līderi ir uzsvēruši, ka vardarbībai nav nekādas saistības ar patiesu islāmu un tā dēvētais «Kalifāts» ir nepatiess. Tāpat daudzas musulmaņu organizācijas iebilst pret «Islāma valsts» radikālo Korāna interpretāciju.

Tāpat pētījuma autori apkopojuši ieteikumus starptautiskajai koalīcijai, kas cīnās ar «Islāma valsti», norādot, ka tās centieniem ir jāfokusējas vairākos virzienos.

Koalīcijai ir jāstiprina militāro operāciju kapacitāte, jāierobežo starptautisko kaujinieku nokļūšana «Islāma valsts» kontrolētajās teritorijās, jāsamazina džihādistu iespējas tikt pie finansējuma, jāatrisina reģiona humanitārās krīzes un jāatmasko grupējuma patiesā daba un ideoloģija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv