NBA finālsēriju ar uzvaru sāk Sanantonio «Spurs»

Ar uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsēriju ceturtdien sāka Sanantonio «Spurs», kas savās mājās ar 84:69 pārspēja čempionvienību Detroitas «Pistons». Sērijas līdz četrām uzvarām otrā spēle 12. jūnijā notiks Sanantonio.

Izšķirošo pārsvaru «Spurs» ieguva pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad no 55:53 panāca 67:55. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām «Spurs» bija vadībā ar 81:67 un vairāk nekā 10 punktu pārsvaru nosargāja līdz pat mača beigu signālam.

Rezultatīvākais 2003. gada čempionu «Spurs» rindās un visā mačā ar 26 punktiem bija argentīnietis Emanuels Hinovili, kas izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas. Lieliski maču aizvadīja vēl viens «Spurs» līderis Tims Dankans, kas guva 24 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas.

«Pistons» rindās tikai trīs basketbolistiem izdevās gūt vairāk par 10 punktiem, bet rezultatīvākais čempioniem ar 25 punktiem bija pagājušā gada finālsērijas vērtīgākais spēlētājs (MVP) Čonsijs Bilapss.

Abas komandas šonakt, kopā gūstot 153 punktus, aizvadīja vienu no vismazāk rezultatīvām finālspēlēm NBA vēsturē kopš uzbrukuma laika limita ieviešanas. 1955. gadā pirmajā sezonā pēc uzbrukuma 24 sekunžu ieviešanas Sirakūzas un Fortveinas komandas finālspēlē kopā guva 145 punktus.