«Neatkarīgās» redakcijai tūkstošiem latu zaudējumi

Apollo
0 komentāru

Vandāļi, kuri izdemolēja laikraksta «Neatkarīgā» redakcijas telpas Cēsu ielā, Rīgā, varētu būtu nodarījuši vairāku tūkstošu latu zaudējumus, aģentūru LETA pieļāva izdevuma galvenā redaktore Anita Daukšte.

«Neatkarīgās» redakcijai tūkstošiem latu zaudējumi

Foto: Ieva Čīka/LETA

Konkrēts nodarīto zaudējumu apmērs vēl tiekot precizēts, tomēr jau tagad esot skaidrs, ka tā nav bijusi tikai parasta laupīšana, jo diez vai zagļu guvums esot adekvāts nodarīto postījumu apmēram, norādīja galvenā redaktore.

Laikraksta izdevēja «Mediju nama» valdes priekšsēdētājs Armands Puče aģentūrai LETA sacīja, ka uzbrukumā sasistas sešas stikla durvis, kā arī paņemti trīs datoru monitori un viens klēpjdators. Divi no nozagtajiem monitoriem bijuši paredzēti profesionāliem maketēšanas darbiem.

Noskaidrots, ka vandāļi telpās iekļuvuši caur evakuācijas durvīm, kuras savienotas ar kaimiņu ēkas kāpņutelpu. Pēc Pučes teiktā, tas tikai apliecinot, ka šis uzbrukums ir ticis rūpīgi plānots, lai zinātu ēkas plānojumu un apietu pie «Neatkarīgās» ieejas esošās novērošanas kameras.

Darbinieku ieejas karšu izdrukas parādījušas, ka tās uzbrukumā nav tikušas izmantotas un durvis tikušas uzlauztas.

Arī Puče uzskata, ka uzbrukums nav bijis nejauša laupīšana, un tam bijuši citi mērķi. Par to liecinot kaut vai mērķtiecīgi veiktā biroja telpu demolēšana. Tāpat iebrucēji neesot paņēmuši birojā esošās viltotās naudas monētas, kuras lielā skaitā iepriekš izņemtas no «Mediju nama» izdevumu iegādes automātiem.

Lai gan darbinieki vēl iepazīsies ar nodarītajiem postījumiem, šķiet, ka uzbrukumā nav tikuši paņemti arī nekādi specifiski dokumenti, norādīja Daukšte.

Laikraksta «Neatkarīgā» redakcija izdemolēta 2.janvāra naktī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv