Nedaudz mazinājusies būvniecības strādnieku darba samaksa

Apollo
0 komentāru

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2011.gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās vidēji par 0,3%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 2,1%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 2,0%, bet būvmateriālu cenas samazinājās par 2,3%.

Nedaudz mazinājusies būvniecības strādnieku darba samaksa

Foto: Ieva Čīka/LETA

Lielākā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 1,6%. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājās par 13,8%. Savukārt strādnieku darba samaksa samazinājās par 2,8%, bet būvmateriālu cenas – par 2,0%.

Gada laikā būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu kāpums pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē.

2011.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz vairāk nekā 150 būvuzņēmumi un 30 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz informāciju par visu resursu cenām, tai skaitā par būvniecībā nodarbināto strādnieku darba samaksu, savukārt tirdzniecības uzņēmumi – tikai par būvmateriālu cenām. Izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2010.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. Uzņēmumu īpatsvars ar darbu apjomu līdz 1 milj. latu ir 38%, bet 62% uzņēmumu pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1.milj. latu gadā.


Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. novembris

Vārda dienas

Zeltīte, AndisAndars, Jona, Zlata, Zeltiņa, Zelta, Viliberts, Vilibalds, Vilfrīds, Vilfrida, Vigurds, Vigra, Vigorts, Vigors, Ando, Andijs, Andejs, Jonass

Valūtu kursi

21.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv