Nedrošuma pazīmes atklātas 38 sabiedriski nozīmīgās ēkās

Apollo
47 komentāri

Līdz otrdienai, pašvaldību būvvaldēm apsekojot sabiedriski nozīmīgas ēkas valstī, nedrošuma pazīmes atklātas 38 ēkās, no kurām 31 atrodas Rīgā, intervijā Latvijas Radio trešdienas rītā atklāja demisionējošās valdības ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Nedrošuma pazīmes atklātas 38 sabiedriski nozīmīgās ēkās

Foto: shaire productions, CC BY-SA 2.0

Ministrs norādīja, ka pašlaik nevar runāt par galarezultātiem, jo informācija saņemta no 59 pašvaldību būvvaldēm, kas ir aptuveni puse no kopskaita - kopumā Latvijā ir 85 pašvaldību būvvaldes. Ekonomikas ministrija (EM) lūgusi veikt ārkārtas pārbaudes sabiedriski nozīmīgās ēkās - skolās, daudzdzīvokļu mājās, utt., kurās pašlaik notiek būvdarbi, un kuras nodotas ekspluatācijā pēdējo piecu gadu laikā

Kopumā atklātas 162 neatbilstības no līdz šim 565 apsekotajām ēkām. «Kopumā ir 1378 šādas ēkas. Skaits ir pietiekami prāvs, šobrīd apsekotas ir 565 ēkās jeb 41% būvju,»  sacīja ministrs. 86 no 162 neatbilstībām konstatētas Rīgā. Puse no neatbilstībām saistīta ar dokumentācijas nepilnībām. 

Jau ziņots, ka šodien EM prezentēs no pašvaldību būvvaldēm saņemto informāciju par apsekotajām sabiedriski nozīmīgajām publiskajām ēkām, kas tiek būvētas, tostarp rekonstruētas vai renovētas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv