Neierasta parādība pie Ainažiem: Jūra atkāpusies par 250 metriem

Apollo
32 komentāri

Rīgas līča Vidzemes piekrastē vērojams pamatīgs jūras atplūdums - starp Ainažiem un Kuivižiem jūra atklājusi plašas smilšu sēres, vietām 250 metru platumā. Iespaidos ar sociālā tīkla «Facebook» lietotājiem dalījās putnu vērotājs Kaspars Funts.

Neierasta parādība pie Ainažiem: Jūra atkāpusies par 250 metriem

Foto: facebook.com/Kaspars.Funts

Latvijas Hidroekoloģijas institūtā skaidro, ka jūras atpūšana ir dabisks process, saistīts ar ūdens cirkulāciju un izmaiņām vēja virzienā. Līdzīgu dabas parādību varēja vērot pērn rudenī.

Toreiz lūkoties uz jūru, kas atkāpusies, cilvēki devās uz Liepāju un Ventspili. «Ūdens līmenis jūrā mēdz būt vēl zemāks,» norāda Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa. Aizvadītajā diennaktī Salacgrīvā novērots ūdens līmeņa kritums par 11 centimetriem. Divu nedēļu laikā nokrities zem 34 centimetriem no pieņemtā ūdens līmeņa Latvijas augstuma sistēmā.

Jūras svārstības ietekmē valdošie vēji. Ja vējš pūš no rietumu puses, ūdens līmenis paaugstinās, ja no austrumiem, tad pazeminās, izplūstot caur Irbes šaurumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv