Neikšāns: 4. vieta N4 komandu ieskaitē ir ļoti augsts rezultāts

Latvijas autorallija čempionāta līderi prestižajā N4 klasē Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals ir ļoti apmierināti ar startu un sasniegto rezultātu aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā pasaules autorallija čempionāta (WRC) astotajā posmā - Somijas rallijā.

Kā ziņots, Neikšāns/Dzirkals sacensību absolūtajā kopvērtējumā izcīnīja 22. vietu, bet N4 klases kopvērtējumā ierindojās 13. pozīcijā. Tikmēr neoficiālajā klasisko N4 automašīnu (standarta pilnpiedziņas automašīnas ar turbo dzinēju) vērtējumā Neikšāns/Dzirkals izcīnīja ceturto vietu.

Otra Latvijas ekipāža Māris Neikšāns/Raivis Jansons 13. ātrumposmā avarēja, bet sacensības turpināja. Tomēr avārijas sekas bija pārsista riepa, un jau nākamajā ātrumposmā vēl viena riepa izlaida gaisu, tāpēc sacensības nācās pārtraukt, jo mašīnā bija tikai viens rezerves ritenis.

«Pirmoreiz sacensībās startēja divas pilnpiedziņas automašīnas no Latvijas, kas mums ļāva mainīt stratēģiju. Ja iepriekš galvenais mērķis bija sasniegt finišu, tad šoreiz varējām braukt atraisīti,» otrdien notikušajā preses konferencē pastāstīja «LMT rallija komandas» pilots Andis Neikšāns.

Neikšānu ekipāžas katru gadu cenšas piedalīties vismaz Somijas rallijā. Māris Neikšāns tajā pēdējo reizi startēja 2007. gadā, bet Andis - 2008. gadā. Pagājušajā gadā Andis Neikšāns aizvadīja sezonu pasaules čempionāta «Production Car WRC» (PWRC) klasē, tomēr Somijas rallijā viņam neizdevās piedalīties.

«Mūsu ekipāžas rezultāti ir ļoti iepriecinoši, jo ceturtā vieta neoficiālajā klasisko N4 komandu ieskaitē ir ļoti augsts rezultāts,» uzsvēra Andis Neikšāns. «Aiz mums palika daudzi spēcīgi braucēji.»

«Šajās sacensībās arī mehāniķi ieguva lielu pieredzi, jo viņiem nācās apkalpot uzreiz divas automašīnas, kuras katru dienu nobrauca lielus attālumus,» teica jaunākais no brāļiem Neikšāniem.