Neilgi pirms «Maxima» sabrukšanas inkasenti iztukšojuši veikala kases

Apollo
236 komentāri

Dienā, kad sabruka «Maxima» lielveikals, kāda aculieciniece pamanījusi, ka veikalā neierasti agri ieradušies naudas inkasenti, izņēmuši naudu un jau pēc 15 minūtēm atkal pametuši veikalu. Tā ir neierasta prakse, viņa atklāj raidījumam «Nekā personīga».

Neilgi pirms «Maxima» sabrukšanas inkasenti iztukšojuši veikala kases

Foto: Gunita Kļava/LETA

Sieviete bija devusies uz frizētavu, viņas pieredze ļāva pamanīt, ka liktenīgajā dienā neierasti agri veikalā ieradušies naudas inkasenti. Skanot trauksmes signāliem, viņi izņēma naudu no galvenās kasieres un aizbrauca. Ierasti tas notiek vienu reizi dienā pēc lielveikala darba laika beigām, kad nauda tiek izņemta, saskaitīta un salīdzināta ar atskaitēm no kases aparātiem. 

Šī ir «Maxima» vadības smagākā liekulība, secina raidījums. «Maxima» pārstāvji jau no paša sākuma pinās skaidrojumos. Pretēji viņu paustajam vēlāk atklājās, ka lielveikala ēka tomēr pastarpināti pieder pašam uzņēmumam, arī apsardzes drošības instrukcija nav bijusi saskaņota ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā tika apgalvots sākumā.

Aptaujājot būvnieka «Re & Re» apakšuzņēmuma darbiniekus, atklājies, ka «Maxima» pagrabā nav norisinājušies metināšanas darbi, kā to sākumā apgalvoja uzņēmums, bet tur tika montētas plastmasas caurules, kuras savienojumu vietās tika sakausētas.

Apakšuzņēmuma darbinieki stāsta, ka signalizācija tajā dienā skanējusi faktiski nepārtraukti un viņi vairākas reizes gājuši ārā, jo šādā troksnī nav bijis iespējams strādāt. Viņi skaidroja, ka tajā dienā bija ieslēgušies ugunsdzēsības sistēmas sūkņi, kuri sāka padot ūdeni. Uz pults iedegās signāls, ka sūknis iedarbojies. Vēlākais pēc šī sūkņa ieslēgšanās veikala apsardzei būtu bijis jāreaģē un jāevakuē veikals.

Viņi uzskata, ka sistēma nenostrādāja piedūmojuma dēļ. «Mēs pieļaujam, ka uz ugunsdzēsības sistēmu bija kāda papildus slodze un cauruļu savienojumi kādā no vietām izkustējās. Visticamāk notika kāda cauruļu deformācija un visā sistēmā izmainījās spiediens, tāpēc arī signalizācija nostrādāja."

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv