Neizārstētas iesnas — iemesls dzirdes traucējumiem

Apollo
0 komentāru

Arvien vairāk jauniešiem un bērniem tiek novērota dzirdes pasliktināšanās, un viens no galvenajiem cēloņiem ir pilnībā un laikus neizārstētas iesnas, deguna dobuma un deguna blakusdobumu slimības, kam seko vidusauss iekaisums, informē veselības klīnikas «Premium Medical» speciālisti.

Neizārstētas iesnas — iemesls dzirdes traucējumiem

Foto: freephoto.com

Nepastāvīgos laikapstākļos iesnas, visticamāk, agrāk vai vēlāk ir garantētas, tomēr, ja tās pašas vienas divu nedēļu laikā nepāriet, tās nevajadzētu atstāt bez ievērības. Ja iesnas ilgstoši nepāriet un pēc dažām dienām parādās sāpes ausī, noteikti jāvēršas pie ārsta. Tieši laikus neārstētas iesnas ir biežākais cēlonis vidusauss iekaisumam, kas var beigties ar dzirdes traucējumiem. Būtiskākā riska grupa ir bērni un pusaudži.

Veselības klīnikas «Premium Medical» LOR, audioloģe Sandra Kušķe: «Diemžēl pieredze liecina, ka ļoti bieži iesnas ilgstoši tiek ārstētas pašu spēkiem, kā arī netiek pievērsta pietiekama uzmanība auss sāpēm, kuru iemesls var būt vidusauss iekaisums. Bērniem un pusaudžiem iesnas un vidusauss iekaisums, ja netiek ārstēts, rada pastiprinātu risku dzirdes problēmām, kas var būt arī neatgriezeniskas.»

Iesnas, lai arī ierasta saaukstēšanās sastāvdaļa, ir deguna gļotādas iekaisums, ko izraisa infekcija, kura visbiežāk iesnu laikā pa dzirdes kanālu no deguna dobuma vai blakusdobumiem nonāk vidusausī un var izraisīt vidusauss iekaisumu.

Vidusauss iekaisums ir nopietna slimība, kuru nekādā gadījumā nevajadzētu ignorēt vai ārstēt paša spēkiem, jo pastāv nopietns komplikāciju risks — dzirdes pasliktināšanās vai pazušana pilnībā.

Dzirdes traucējumi var būt periodiski, līdz ar to cilvēks, īpaši bērns, pats nevar noteikt, vai dzirde ir pasliktinājusies. To var izvērtēt tikai speciālists, veicot audiometriju jeb precīzu dzirdes sliekšņa pārbaudi ar elektroakustisku aparatūru.

Skaidro S. Kušķe: «Jāņem vērā, ka vidusauss iekaisums var atkārtoties, kā arī iekaisuma process var turpināties gadījumos, kad sāpes vairs nav jūtamas. Pēc ilgstošām un smagām iesnām, kā arī vidusauss iekaisuma noteikti jāpārbauda dzirde, jo, laikus nekonstatējot dzirdes traucējumus, vēlāk tos novērst var vai nu operācija, vai tikai vairs dzirdes tehniskās palīgiekārtas.

Tāpat der atcerēties, ka nepastāv brīnumzāles, lai neslimotu un nesaķertu iesnas, tāpēc nepieciešams profilaktiski rūpēties par savu veselību un ievērot tādu elementāru priekšnoteikumu kā laikapstākļiem piemērots apģērbs, lai izvairītos no saslimšanas. Vecākiem, kuri dodas laukā ar mazuli ratiņos, noteikti jāpievērš uzmanība bērna apģērbam — lai nav par karstu vai par aukstu. Ieejot veikalā, mazulis noteikti pakāpeniski jāatģērbj, lai izvairītos no pārkaršanas, un pēc tam, izejot ārā, no straujas atdzišanas.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv