Neizmaksās ģimenes valsts pabalstu mazuļa pirmajā dzīves gadā

Apollo
0 komentāru

Lai saglabātu vecāku pabalstu līdzšinējā apmērā un kārtībā, no šā gada 1. jūnija rosināts atteikties no ģimenes valsts pabalsta izmaksas bērna pirmajā dzīves gadā, portālu «Apollo» informēja Labklājības ministrijā.

Neizmaksās ģimenes valsts pabalstu mazuļa pirmajā dzīves gadā

Foto: Evija Trifanova/LETA

Patlaban ģimenes par pirmo bērnu mēnesī saņem astoņus latus. Atsakoties no šā pabalsta, ģimenes turpmāk bērna pirmajā dzīves gadā saņems tikai vecāku pabalstu, nevis abus pabalstus, kā līdz šim. Šāds ierosinājums attieksies uz 18,8 tūkstošiem cilvēku. Iespējamā ekonomija ir 1,05 miljoni latu.  

Tāpat Labklājības ministrija rosina no 1. jūnija atcelt piemaksu pie bērna piedzimšanas pabalsta. Pašlaik piemaksa par pirmo bērnu ir 100 lati, par otro bērnu — 150 lati, par trešo un nākamiem bērniem — 200 lati. Šādi varētu ietaupīt 1,8 miljonus latus. Izmaiņas skartu vidēji 1900 cilvēku mēnesī.

Jaunais labklājības ministrs Uldis Augulis arī rosina līdzekļu ekonomijas nolūkā no 52 nedēļām līdz 26 nedēļām samazināt slimības lapu maksimālo izsniegšanas termiņu, ieekonomējot piecus miljonus latu. Šāda norma stātos spēkā no šā gada 1. jūlija. Vienlaikus ministrs uzsver, ka ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izsniegtu atzinumu, darbnespējas periodu atsevišķos gadījumos varētu pagarināt, slimības lapas apmaksājot ilgāk par 26 nedēļām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv