Nekārtības Zviedrijā turpinās - situāciju izmanto arī profesionāli noziedznieki

Apollo
58 komentāri

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā septīto nakti pēc kārtas turpinājušās nekārtības, imigrantu apdzīvotajās piepilsētās jauniešiem dedzinot automašīnas un uzbrūkot policistiem.

Nekārtības Zviedrijā turpinās - situāciju izmanto arī profesionāli noziedznieki

Foto:AFP/Scanpix

Stokholmas policijas pārstāvis Lāšs Bistrēms pavēstīja, ka naktī Stokholmā aizdedzinātas vairākas automašīnas, tomēr kopumā nekārtības galvaspilsētā sākušas mazināties.

Vairākās piepilsētās jaunieši ar akmeņiem apmētājuši policistus, taču neviens nav cietis.

Stokholmā kopš piektdienas ieradušies policijas papildspēki no citām Zviedrijas lielākajām pilsētām, lai palīdzētu savaldīt nemiera cēlājus un atjaunot kārtību. Galvaspilsētas ielās patrulē arī liels skaits vecāku un brīvprātīgo.

Nekārtības izraisīja kāds pagājušajā nedēļā noticis incidents, kad policisti nošāva ar mačeti bruņotu 69 gadus vecu vīrieti. Vietējie aktīvisti skaidroja, ka šis notikums saniknojis vietējos jauniešus, kuri vairākkārt cietuši no policijas brutalitātes un rasisma.

Saskaņā ar Stokholmas policijas teikto vairums nekārtību cēlāju ir vietējie jaunieši ar vai bez kriminālas pagātnes, tomēr šo situāciju izmantojuši arī neliels daudzums profesionālu noziedznieku.

Nemieri uzjundījuši diskusijas par imigrantu, kas veido aptuveni 15% no Zviedrijas populācijas, integrāciju sabiedrībā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv