Nekustamā īpašuma nodokļa variantu plusi un mīnusi

Apollo
0 komentāru

Abiem nekustamā īpašuma nodokļa variantiem ir savi mīnusi — gan tam, kas paredz ar salīdzinoši zemāku likmi aplikt visu platību, gan tam, kas nosaka neapliekamo platību, tā šorīt LTV raidījumā «Labrīt, Latvija!» atzina Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dāvis Tauriņš.

Nekustamā īpašuma nodokļa variantu plusi un mīnusi

Foto: , judge mental, CC licence

Tauriņš pastāstīja, ka variantā par nodokli 0,4–0,5% apmērā no kadastrālās vērtības likme varētu būt vēl zemāka, atzīmējot, ka valsts mērķis neesot iedzīvotājus apkraut ar maksājumiem, kurus tie nespēj veikt.

Variants nekustamo īpašumu aplikt ar nodokli no pirmā kvadrātmetra esot pievilcīgs, jo ir viegli administrējams un slogs varētu dalīties uz visiem iedzīvotājiem, kaut mazāk nodrošinātajiem to veikt būtu grūtāk.

Savukārt variants ar neapliekamo platības minimumu (50 kvadrātmetru dzīvokļiem un 100 kvadrātmetru mājām) esot sarežģītāk administrējams, un valstij varētu būt nepieciešami papildu līdzekļi tā realizēšanai.

Tauriņš uzsvēra, ka runa ir tikai par dzīvojamo platību, nevis palīgtelpām, turklāt pašvaldībām vienmēr paliek tiesības maznodrošinātos atbrīvot līdz 90% no nodokļa maksājuma.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
20

2017. gada 20. oktobris

Vārda dienas

Leonīda, LeonīdsLeonida, Leonide, Leonids, Leonita, Pelageja

Valūtu kursi

20.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv