Nepamatoti atlaists no darba — kā rīkoties?

Apollo
0 komentāru

«Uzskatu, ka esmu nepamatoti atbrīvots no darba. Cik ilgā laikā pēc atbrīvošanas man jāiesniedz tiesā prasība ar lūgumu atjaunot darbā?»

Ja darba devējs ir uzteicis darbu un darbinieks uzskata, ka šis darba uzteikums nav tiesiski pamatots vai ir pārkāpta darba līguma uzteikšanas kārtība, darbiniekam ir tiesības celt prasību tiesā par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu viena mēneša laikā no uzteikuma saņemšanas dienas.

Citos gadījumos, kad pārkāptas darbinieka tiesības turpināt darba tiesiskās attiecības, viņš var celt tiesā prasību par atjaunošanu darbā viena mēneša laikā no atlaišanas dienas. Ja tiesa uzskata, ka darba devēja uzteikums attiecīgajam prasītājam nav tiesiski pamatots vai ir pārkāpta noteiktā atlaišanas kārtība (piemēram, darbinieks ir arodbiedrības biedrs un nav attiecīgās arodbiedrības iepriekšējas piekrišanas vai nav ievērots likumā noteiktais uzteikuma termiņš), saskaņā ar tiesas spriedumu uzteikums atzīstams par spēkā neesošu un darbinieks atjaunojams iepriekšējā darbā ar atlaišanas brīdi.

Nepamatoti atlaists no darba — kā rīkoties?

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv