Neparasti laika apstākļi Skandināvijā: aiz Ziemeļu polārā loka +29 grādi

Apollo
18 komentāri

Maija priekšpēdējā dienā Somijā un Norvēģijā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz pat +29 grādiem, turklāt šāds karstums reģistrēts pat aiz Ziemeļu polārā loka, liecina meteoroloģisko dienestu sniegtā informācija.

Neparasti laika apstākļi Skandināvijā: aiz Ziemeļu polārā loka +29 grādi

Foto: Cimexus, CC licence

Neparasti agrais un intensīvais karstuma vilnis skāris arī Zviedriju un Krievijas ziemeļrietumus, kur termometra stabiņš vietām pakāpies līdz +28 grādiem. Diennakts vidējā gaisa temperatūra Skandināvijas ziemeļos paaugstinājusies vairāk nekā desmit grādu virs normas.

Skandināvijas dienvidos laiks ir vēsāks, tostarp Helsinkos, Stokholmā un Oslo gaisa temperatūra ceturtdien pakāpās līdz +18..+23 grādiem.

Neparastos laikapstākļus sagādājis anticiklons. Siltās gaisa masas uz Eiropas austrumiem un ziemeļiem palīdz pārvietot arī plašs ciklons Eiropas dienvidu un centrālajā daļā, kas vienlaicīgi nepieļauj vasaras ienākšanu Rietumeiropā un daudzviet Centrāleiropā.

Aukstākais laiks Eiropā saglabājas Alpu reģionā, kur augstākajos kalnos pat dienas vidū valda sals līdz desmit grādiem un spēcīgi snieg.

Vēsāk nekā Skandināvijā patlaban ir arī tādās tradicionāli siltās zemēs kā Itālija un Spānija.

Eiropas rietumu un centrālajā daļā piedzīvots pēdējo gadu aukstākais un mitrākais pavasaris, vairākās valstīs patlaban ir pārplūdušas upes, daļā Vācijas izsludināts sarkanais - augstākās pakāpes - brīdinājums par plūdiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv