Neparasti laikapstākļi Latvijā: temperatūras kontrasti un milzīgi ledus gabali Rēzeknes novadā

Apollo
21 komentārs

Pēdējās nedēļas laikā vairākās vietās Latvijā novērota lielgraudu krusa. Portāls «Apollo» jau vēstīja, ka pirmdienas vakarā milzīgi krusas graudi krita Kalnciemā. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) otrdien, atsaucoties uz aculiecinieka sniegto informāciju, ziņo, ka lieli krusas graudi pagājušās piektdienas pēcpusdienā krituši arī Rēzeknes novada Maltas pagastā.

Neparasti laikapstākļi Latvijā: temperatūras kontrasti un milzīgi ledus gabali Rēzeknes novadā

Foto: yann.co.nz, CC BY-NC-ND 2.0

Kāds Rēzeknes novada Maltas iedzīvotājs LVĢMC stāstījis, ka gaisa temperatūra strauji pazeminājusies par 15 grādiem un sākuši krist «milzīgi ledus gabali».

«No Rēzeknes nāk melni mākoņi. Pēkšņi gaisa temperatūra strauji pazeminās par kādiem 15 grādiem. Pulksten 14.45 Maltā, Rēzeknes novadā, zeme savienojas ar debesīm un no gaisa sāk krist milzīgi ledus gabali! Lielākie krusas graudi ir līdz diviem centimetriem diametrā,» Jevgēņija stāstīto citē LVĢMC.

Krusa ar lietu savā ceļā esot iznīcinājusi lielāko daļu dārzeņu un ogu - tomātus, gurķus, sīpolus, zemenes. «Dabas stihijas dēļ mēneša darbs ir vējā, tagad nāksies no jauna rakt dārzu un stādīt,» stāsta iedzīvotājs.

Lietus ar krusu esot skāris tikai daļu no Maltas, «otrā Maltas galā nolijuši vien daži pilieni». Krusa vēl sestdienas rītā atsevišķās vietās esot saglabājusies.

Ja esi piedzīvojis neierastas dabas parādības - neparasti lielus krusas graudus vai pēkšņas spēcīgas vēja brāzmas utt., raksti un sūti nofotografēto uz redakcija@apollo.lv!

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv