Nerips: Nolemtības sajūtai nav nekāda pamata

Apollo
0 komentāru

Latvijas izlases basketboliste Zane Tamane pēdējā pārbaudes mačā nospēlējusi pārāk ilgi, bet tas darīts, lai viņa atgūtu spēles garšu, pēc cīņas skaidroja Latvijas izlases galvenais treneris Aigars Nerips.

Aigars Nerips

Foto: Lita Krone/LETA

Kā ziņots, pēdējā pārbaudes mačā pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Latvijas izlase piektdien ar 65:68 piekāpās Zviedrijas izlasei.

«Zaudējumam ir divi galvenie iemesli. No spēles loģikas viedokļa kļūdījos, pārturot laukumā Tamani. Viņa sen nebija spēlējusi, tāpēc sakrājās nogurums un radās kļūdas. Turklāt pagaidām viņa zina tikai dažas mūsu sadarbības uzbrukumā un mūsu spēle kļuva statiskāka,» Nerips citēts portālā «basket.lv». «Taču esmu pārliecināts, ka šis risks bija vajadzīgs, lai Zane labāk atgūtu spēles garšu un oficiālajā mačā justos vēl drošāk. Par viņas lietderību varēja pārliecināties spēles sākumā, pašsajūta ir normāla. Nešaubos, ka Zane mums daudz palīdzēs.»

«Otrais iemesls - daudzās kļūdas otrajā puslaikā. Pirmajā kļūdījāmies piecas reizes, otrajā - 17, turklāt arī svarīgos brīžos. Neizdevās iespēlēt bumbu centriem, bija muļķīgas neprecizitātes laukuma vidū. Tas ir gan meistarības, gan koncentrēšanās jautājums,» stāstīja Nerips. «Kopumā visā pārbaudes spēļu sērijā tikai divas reizes zaudējām cīņā pie groza un arī šoreiz pārsvars bija mūsu pusē. Diemžēl šodien bija vairākas svarīgas epizodes, kurās sāncenses bija veiklākas un veiksmīgākas. Taču kopumā ar komandas sniegumu šajā spēles elementā esmu apmierināts.»

«Mūsu galvenā problēma ir darbība viens pret vienu - gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ne visu ir iespējams piesegt ar komandas sadarbībām. Šīs grūtības bija paredzamas, katrai spēlētājai ir iespēja uzlabot sniegumu,» uzsvēra Latvijas izlases treneris.

Nerips Latvijas izlases sastāvu kvalifikācijas sacensībās plāno nosaukt pēc diviem svētdienas treniņiem. «Pārbaudes spēļu bilance nav labvēlīga, taču visās zaudētajās spēlēs līdz pašām beigām mums bijušas reālas izredzes uzvarēt. Līdz šim spēlējām gandrīz tikai izbraukumos, savās mājās būs gan atbalsts, gan pozitīvas emocijas, kas palīdzēs gūt līdz šim pietrūkušos punktus. Nolemtības sajūtai nav nekāda pamata,» piebilda Nerips.

Gatavojoties kvalifikācijas ciklam, Latvijas izlase aizvadīja astoņas pārbaudes spēles, izcīnot tikai vienu uzvaru.

Kā ziņots, no 12. jūnija līdz 11. jūlijam Latvijas komanda ar Itālijas, Grieķijas, Somijas un Luksemburgas izlasēm cīnīsies par divām ceļazīmēm uz 2013. gada Eiropas čempionāta finālturnīru, kas notiks Francijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv