Nešpetnā krokodiliene Krokse emigrē uz Somiju

Apollo
0 komentāru

Šodien Latvijas robežu šķērsos visai bīstama krava – uz jaunām mājām Somijā pārceļos Latvijas un Rīgas Zooloģiskā dārza krokodils, daudz raižu sagādājusī Nīlas krokodiliene Krokse.

Nešpetnā krokodiliene Krokse emigrē uz Somiju

Foto: Publicitātes foto

Interesi par Kroksi Helsinku tropikārijs (www.tropicario.com) izteica jau ap Ziemassvētkiem, īsi pēc tam, kad viņa no pagaidu mītnes bija pārvietota atpakaļ uz Tropu māju un ievietota baseinā ar paaugstinātu, stiklotu barjeru. Nu sarunas noslēgušās rezultatīvi un pirmais Latvijā savvaļā noķertais krokodils beidzot varēs atviegloti uzelpot pēc vairākkārtējām ķeršanām, vešanām un pārcelšanām.  Tropu mājas jau leģendāro baseinu, kur mita gan ilgdzīvotājs Misisipi aligators Čabulītis, gan nešpetnā Nīlas krokodiliene Krokse, nu kādu laiku apdzīvos zivis. Bet, cerams, ka drīz varēsim gan žurnālistiem, gan apmeklētājiem sagādāt kādu patīkamu pārsteigumu.

Atskats Krokses pagātnē:
Krokse Rīgas Zooloģiskajā dārzā nonāca 2008. gada 20. jūlijā. Avārijas un glābšanas dienesta darbinieki dzīvnieku noķēra Olaines pagasta teritorijā pēc izbēgšanas no kādas privātmājas terārija. Nelūgto viesi zoodārza darbinieki ievietoja Tropu mājas baseinā, kas bija būvēts atbilstoši rāmā Misisipi aligatora Čabulīša vajadzībām. Zoodārza darbinieki prognozēja, ka Tropu mājas baseinā dzīvnieks varēs dzīvot ilgākais divus gadus. Šajā laikā bija paredzēts rast iespēju izmitināt dzīvnieku kādā citā zoodārzā, jo Rīgas zooloģiskā dārzā plānos neietilpa tik agresīvas un lielas (tēvi spēj izaugt līdz 4-5, bet mātes līdz 3,5 metru garumam) krokodilu sugas turēšana.

Gadu pēc nonākšanas zoodārzā, Krokses uzvedība apstiprināja sākotnējos zoodārza darbinieku pieņēmumus. Gada laikā, regulāri mielojoties ar gaļu un zivīm, Krokse bija gandrīz dubultojusi svaru, sasniegusi 2 m garumu un parādījusi Nīlas krokodiliem raksturīgo nešpetno raksturu. 2009. gada 3. jūlijā pēc vairākiem Krokses mēģinājumiem izlēkt no ūdens bīstami tuvu apmeklētājiem, zoodārza darbiniekiem nācās ātri izlemt un Nīlas krokodilu pārcelt uz drošu pagaidu mītni dienesta telpās, no kurām atpakaļ, nu jau uz pārbūvēto Tropu mājas baseinu, viņa tika pārcelta pagājušā gada nogalē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv