Nevar atklāt sakarību starp galvassāpēm un elektroierīču lietošanu

Apollo
0 komentāru

Vācu zinātniekiem nav izdevies atklāt kopsakarību starp pusaudžu galvassāpēm un elektronisko ierīču izmantošanu. Tajā pašā laikā noskaidrojās, ka galva biežāk sāp tiem pusaudžiem, kuri bieži un ilgstoši klausās mūziku.

Nevar atklāt sakarību starp galvassāpēm un elektroierīču lietošanu

Foto: Scanpix/Reuters

Paziņojumu par to, ka daudzveidīgas elektroniskās ierīces, kuru skaits pastāvīgi palielinās, var izsaukt dažādus traucējumus pusaudžu organismos, ir visai izplatīti. Tā ar gadžetu izmantošanu saista aptaukošanos, paaugstinātu nogurdināmību, uzmanības koncentrācijas vai miega traucējumus un galvassāpes.

Tajā pašā laikā, galvassāpju sakara ar elektroniku iepriekšējie pētījumi devuši neviennozīmīgus rezultātus, bet dažos gadījumos, piemēram, attiecībā uz datorspēlēm, pilnībā izslēguši tamlīdzīgu kopsakarību.

Pētnieki no Minhenes Ludviga Maksimiliāna universitātes centās viest skaidrību šajā jautājumā un izpētīt elektronisko ierīču ietekmi uz atšķirīgu veidu galvassāpju rašanos. Viņi aptaujāja 489 pusaudžus vecumā no 13 līdz 17 gadiem, kas sūdzas par šādām sāpēm, un 536 pusaudžus, kuri no tām necieš, par elektronikas izmantošanu ikdienā.

Divu pusaudžu grupu salīdzinājums nav atklājis nekādas kopsakarības starp televīzijas skatīšanos, videospēlēm, kā arī datora un mobila telefona izmantošanu un galvassāpju rašanos. Tajā pašā laikā noskaidrojās, ka visi galvassāpju veidi biežāk rodas pusaudžiem, kuri bieži un ilgstoši klausās mūziku.

Kā paskaidrojusi pētījuma vadītāja Astrida Milde – Buša, no aptaujas rezultātiem nav iespējams pateikt, vai mūzika ir sāpju cēlonis, vai, gluži pretēji, galvassāpes liek vērsties pie mūzikas lai novērstu sāpes un relaksētos.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv