NĪ speciālisti: Valsts zemes dienestā būtu jāsamazina birokrātija

Apollo
0 komentāru

Valsts zemes dienests (VZD) ir pārāk birokrātiska institūcija, kas neatbilst mūsdienu prasībām, uzskata biznesa portāla «Nozare.lv» aptaujātie nekustamo īpašumu speciālisti.

NĪ speciālisti: Valsts zemes dienestā būtu jāsamazina birokrātija

Foto: Krists Spruksts/LETA

Jaunajam VZD vadītājam būtu jāpiestrādā pie birokrātijas samazināšanas dienestā, uzskata nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» padomes priekšsēdētājs Viktors Savins. «Protams, pēdējos gados situācija VZD ir uzlabojusies, īpaši to var teikt par atvieglotu pieeju VZD interneta resursiem, taču arī šajā jomā vēl ir ko darīt,» uzskata Savins.

«Tagad, kad nekustamo īpašumu tirgus ir miris, VZD aparāts ar saviem uzdevumiem tiek galā, taču, tirgum atdzīvojoties, kļūs acīmredzams, ka birokrātija joprojām ir par lielu. Būtu jāuzlabo arī VZD strādājošo cilvēku attieksme,» sacīja Savins.

«Konstrukcija, kādā strādā VZD, ir novecojusi vismaz par 20 gadiem,» uzskata Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas prezidents Edgars Šīns. «VZD tādā formā kā pašlaik nav nekāda sakara ar mūsdienu izaicinājumiem, ar to informācijas aprites ātrumu, kāds būtu nepieciešams 2010.gadā,» sacīja Šīns.

«Es uzskatu, ka valstij bija jāpatur savā īpašumā ar nekustamo īpašumu saistīto datu bāzi, taču tās apkalpošana jau sen bija jāizsola privātai kompānijai. Šobrīd VZD ir kā tāda silta vietiņa, kas nodrošina labu dzīvi politiķu darbā iekārtotiem cilvēkiem,» uzsvēra Šīns. «Traucējoši ir arī tas, ka ar nekustamajiem īpašumiem saistītās valsts struktūras atrodas dažādu ministriju pakļautībā. Patlaban ir lieliska iespēja apvienot visas šīs struktūras zem vienas, piemēram, Ekonomikas ministrijas, un beidzot izbeigt šo sociālismu un padarīt sistēmu progresīvāku,» sacīja Šīns.

Kā ziņots, valdība 16.martā no amata atbrīvoja Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektori Agnesi Kvesku.

Viņa atbrīvota pēc pašas vēlēšanās ar 19.martu, par VZD ģenerāldirektores amata pienākumu izpildītāju pagaidām varētu tikt iecelta dienesta Kadastra un reģistru departamenta direktore Maija Bērziņa.

Kveska iesniegumu atbrīvot viņu no VZD ģenerāldirektores amata parakstījusi 8.martā.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Kveska par VZD ģenerāldirektori kļuva 2008.gada jūlijā. Pirms tam viņa trīs gadus vadīja valsts aģentūru «Maksātnespējas administrācija», bet pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu otrajā pusē Kveska ieņēma dažādus amatus Valsts kancelejā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
20

2017. gada 20. novembris

Vārda dienas

Andīna, AndaVigilijs, Vigita, Vigo, Viģīlija, Vīga, Vīgants, Vīgo, Vigilija, Vigija, Andina, Andīne, Nanda, Viga, Vigars, Vigda, Vigelijs, Vigeta, Andija

Valūtu kursi

20.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv