Nīderlande pirmajā spēlē pārspēj Dāniju Video

Pasaules kausa finālturnīra E apakšgrupas pirmajā spēlē šodien Johannesburgā Nīderlandes futbolisti ar 2:0 uzvarēja Dānijas valstsvienību.

Nīderlande pirmajā spēlē pārspēj Dāniju

Lielāko daļu pirmā puslaika Nīderlandes futbolisti krietni vairāk kontrolēja bumbu, taču līdz reāliem vārtu gūšanas momentiem netika un atmiņā palika vienīgi Rafaela van der Vārta centieni patraucēt dāņu vārtsargu Tomasu Sērensenu.

Turpretī Dānijas izlase atbildēja ar bīstamiem preuzbrukumiem, kuros Niklass Bendtners aizsita tikai nedaudz garām vārtiem, bet pēc Tomasa Kālenberga un Denisa Rommedāla sitieniem glāba nīderlandiešu vārtsargs Mārtens Stekelenburgs. Tikai pašās puslaika beigās bīstams moments bija Robinam van Pērsijam, taču līdz vārtiem bumba atkal netika.

Jau otrā puslaika 2. minūtē bumba ielidoja dāņu vārtos, kad pēc van Pērsija centrējuma Simons Poulsens neveiksmīgi nospēlēja ar galvu un bumba, pieskaroties Daniela Egera mugurai ielidoja vārtos - 1:0. Turpinājumā Dānijas izlasei neizdevās radīt reālus draudus Stekelenburga sargātajiem vārtiem, bet nīderlandieši izveidoja vairākus bīstamus momentus.

Pēc eleganta van der Vārta sitiena bumbu tvēra Sērensens, bet van Pērsijs labo izdevību izšķērdēja nemaz neizdarot sitienu. Vairāki bīstami momenti radās pēc Eldžero Elijas uznākšanas laukumā, turklāt tieši pēc viņa raidījuma bumba 85. minūtē trāpīja pa vārtu stabu, bet pirmais pie atlēkušās bumbas bija Dirks Kujts - 2:0. Atlikušajā laikā iespēja izcelties vēl bija Ibrahimam Afelajam, taču Poulsens šoreiz izsita bumbu no vārtu līnijas.

Par mača labāko futbolistu tika atzīts Nīderlandes izlases pussargs Veslijs Sneiders.

Otrā E apakšgrupas spēlē šodien, pulksten 17.00 cīņu uzsāks Japānas un Kamerūnas valstsvienības.