Nīderlande un Japāna iekļūst astotdaļfinālā

Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfinālā ceturtdienas vakarā vietu nodrošināja Nīderlandes un Japānas futbolisti.

Nīderlandes izlase ar 2:1 pēdējā mačā uzvarēja Kamerūnas valstsvienību, apakšgrupā ieņemot pirmo vietu.

Spēles 36. minūtē Nīderlandes komandu vadībā izvirzīja Robins van Pērsijs, bet 65. minūtē Semjuels Eto'o panāca izlīdzinājumu. Uzvaras vārtus Nīderlandes izlases labā mača 83. minūtē guva Klāss-Jans Huntelārs.

Izšķirošajā spēlē par otro vietu apakšgrupā Japānas izlase ar 3:1 pārspēja Dānijas valstsvienību.

Jau mača 17. minūtē Keisuke Honda izvirzīja japāņus vadībā, bet 30. minūtē Jasuhito Endo dubultoja Japānas izlases pārsvaru. Spēles 81. minūtē Jons Dāls Tomasons samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet 87. minūtē Šindži Okazaki panāca 3:1 Japānas izlases labā.

Nīderlandes futbolisti ar deviņiem punktiem ieņēma pirmo vietu apakšgrupā, bet Japānas izlase ar sešiem punktiem ieguva otro vietu. Trešajā vietā ar trim punktiem palika Dānija, bet pēdējo, ceturto vietu bez punktiem ieņēma Kamerūna.