«Nissan» un «Chrysler» atceļ plānu kopīgi ražot automašīnas

Apollo
0 komentāru

Japānas autoražotājs «Nissan Motor Co.» un ASV autobūves uzņēmums «Chrysler Group LLC» atcēluši plānu kopīgi ražot automašīnas, šādu lēmumu galvenokārt skaidrojot ar autorūpniecības sektora lejupslīdi, teikts abu kompāniju publiskotajā paziņojumā.

Jau pagājušajā gadā abi autoražotāji noslēdza vienošanos, ka «Nissan» varētu sākt ražot vidēja izmēra un kompaktklases automašīnas, ko «Chrysler» pārdotu attiecīgi Dienvidamerikas un globālajā tirgū ar savu zīmolu. Savukārt Chrysler», sākot no 2011.gada, ražotu vieglās kravas automašīnas pēc «Nissan» pasūtījuma. Taču abas kompānijas nolēma atlikt projektu, «ņemot vērā ievērojamas biznesa vides izmaiņas kopš plāna prezentēšanas», norāda autoražotāji.

Kā ziņots, «Chrysler» 30.aprīlī tiesā iesniedza bankrota pieteikumu, lūdzot aizsardzību pret kreditoriem, lai varētu realizēt restrukturizāciju. Restrukturizācijas gaitā Chrysler» un Itālijas autoražotājs «Fiat» paziņoja par jaunas globālas autobūves alianses izveidi. Sākotnēji «Fiat» piederēs 20% «Chrysler» akciju ar iespēju savu akciju daļu palielināt vismaz līdz 35%. Savukārt «Chrysler» akciju kontrolpaketi «Fiat» savā īpašumā varēs iegūt tikai tad, kad «Chrysler» pilnībā atmaksās no ASV un Kanādas valdībām saņemto palīdzības finansējumu.

Tajā pašā laikā «Nissan» šajā biznesa gadā, kas noslēgsies 2010.gada martā, visā pasaulē plāno likvidēt 20 000 darba vietu, šādu lēmumu galvenokārt skaidrojot ar prognozētajiem zaudējumiem.

«Nissan» un «Chrysler» atceļ plānu kopīgi ražot automašīnas

Foto: Nissan

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv