«Ņižņij Novgorod» Rīgā revanšējas par zaudējumu Krievijā

12 komentāri

Latvijas čempionvienība «VEF Rīga» šodien aizvadīja VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta pēdējo spēli savā laukumā.

«VEF Rīga» pretinieki šodien bija Krievijas komanda «Ņižņij Novgorod» un uzvaru ar rezultātu izcīnīja 89:87 izcīnīja viesi. Atgādināsim, ka pirmajā spēlē Krievijā uzvaru ar 86:82 uzvarēja «VEF Rīga». Šis zaudējums liedza «Vefiņam» pacīnīties par trešo vietu grupā, taču svarīgi tagad ir nosargāt ceturto pozīciju.

Spēle iesākās līdzīgi un pirmās ceturtdaļas vidū viesiem piederēja minimāls pārsvars (12:10). Turpinājumā Krievijas komanda iekrāja +5, bet pēc pirmajām desmit minūtēm 24:23 par labu «Ņižņij Novgorod».

Otrajā ceturtdaļā neliels pārsvars piederēja viesiem. Pēc spēlētām trīs minūtēm 27:25, vēlāk 40:34, bet, ejot lielajā pārtraukumā, viesi sasniedza lielākos plusus mačā - 45:37. Jāpiebilst, ka mājinieki slikti meta no tālās distances - viens precīzs metiens no 12.

Arī trešajā ceturtdaļā viesi saglabāja nelielu pārsvaru, bet pēc tehniskās piezīmes «Ņižņij Novgorod» spēlētājam, laukuma saimnieki pietuvojās, bet Dairis Bertāns ar slam dunk panāca neizšķirtu 57:57. Nedaudz vēlāk sekoja 61:61, bet Donāts Zavacks ar «trejaci» «Vefiņam» pirms pēdējām desmit minūtēm deva +3 (64:61).

Mača pēdējā cēlienā ritēja sīva cīņa un vadībā bija abas komandas. Vienu brīdi laukuma saimniekiem bija -3, bet Ērls Roulends panāca +2 (77:75). Turpinājumā vairākas reizes bija arī neizšķirts, bet pēdējā minūtē «Ņižņij Novgorod» sasniedza vēlreiz +3. Izšķirošajos notikumos pāris sekundes pirms beigu sirēnas abas komandas apmainījās ar sekmīgiem tālmetieniem, bet pēdējais vārds piederēja viesiem - 89:87 un revanšs par zaudējumu pirmajā aplī.

«VEF Rīga» rindās 29 punktus guva Ērls Roulends, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas, bet 13 punktus un astoņas bumbas zem groziem savāca Antans Kavaļausks.

Turnīra tabulā patlaban «VEF Rīga» ar bilanci 10-7 ieņem 4. vietu, bet seko «Ņižņij Novgorod», kurai arī šāda pati attiecība. Pēdējā kārtā Rīgas komanda izbraukumā tiksies pret Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ», savukārt «Ņižņij Novgorod» spēlēs pret Kauņas «Žalgiris».