No 1. marta LTV 7 vairs nebūs analogajā apraidē Papildināts Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Otrdien uzņēmuma «Lattelecom» un Latvijas Televīzijas (LTV) vadība parakstīja vienošanos, ka no nākamā gada 1. marta kanāls LTV 7 pilnībā būs pārgājis no analogās uz digitālo televīzijas apraidi.

Nacionālā radio un televīzijas padome ir atbalstījusi LTV 7 kā Latvijā pirmā televīzijas kanāla pilnīgu pāreju uz digitālo apraidi no nākamā gada.

Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētājs Ābrams Kleckins norādīja, ka pāreja uz ciparu apraidi dod iespējas ne vien televīzijas raidītājiem, bet arī auditorijai. «Svarīgi ir tas, ka ciparu televīzijai ir jauna attēla kvalitāte un jaunas iespējas,» sacīja Kleckins, kā piemēru minot ciparu televīzijas interaktivitāti, kas nodrošina iedzīvotāju iesaistīšanu.

«Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis uzsvēra, ka līdz ar LTV 7 pāreju uz ciparu apraidi šis kanāls būs pieejams lielākam skaitam cilvēku, jo pārklājums būs 99% Latvijas teritorijas.

Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors Edgars Kots skaidroja, ka analogā apraide pasaulē mazinās, tā kļūst dārgāka un nekvalitatīvāka, tāpēc nepieciešama pāreja uz ciparu apraidi. «Es saskatu tikai lielas privilēģijas,» piebilda Kots.

Viņaprāt, tieši sabiedriskajai televīzijai jābūt tai, kas sper pirmo soli ciparu apraides virzienā, un jārāda priekšzīme citām televīzijām, jo agri vai vēlu arī tām būs jāpārtrauc analogā apraide.

«Kurš gan cits, ja ne sabiedriskā televīzija Latvijā noteiks kādu noteiktu virzību,» uzsvēra Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors.

Ciparu televīzijas ieviesēji arī atzīst, ka ar tās ieviešanu var būt problēmas, jo Latvijā ir daudz maznodrošināto ģimeņu, līdz ar to ne visiem būs iespēja iegādāties dekoderus, kas vajadzīgi ciparu televīzijas uztveršanai.

Kots sacīja, ka pirmais solis šīs problēmas risināšanā būtu apzināt, cik Latvijā ir maznodrošināto ģimeņu, jo pašlaik notiek spekulācija ar skaitļiem, kuri nav precīzi zināmi. Viņaprāt, varētu izmantot tos datus, ko apkopo pašvaldību sociālie dienesti, uzskaitot maznodrošinātās ģimenes.

Savukārt Gulbis atklāja, ka «Lattelecom» būtu gatavs nodrošināt maznodrošinātās ģimenes ar bezmaksas dekoderiem, taču apraides atļauja ir tikai pieciem gadiem. Ja tā būtu vismaz uz 15 gadiem, tad šo problēmu varētu risināt.

Tomēr viņš uzsvēra, ka dekodera īre mēnesī būs 1,98 lati un tā nav liela summa.

Turklāt «Lattelecom» no savas puses meklē iespējas, kā rīkoties sociāli atbildīgi, tāpēc pansionātos virszemes televīziju būs iespējams skatīties bez maksas- uzņēmums pansionātiem bez maksas dos dekoderus.

Savukārt Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Nils Freifalds atklāja, ka aktuāla kļuvusi diskusija par dekoderu subsidēšanu un valsts varētu izvērtēt iespējas subsidēt dekoderus maznodrošinātajiem. Taču šis jautājums jāvērtē budžeta jautājumu kontekstā.

 


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv