No 17. jūlija pie Brīvības pieminekļa sola pulcēties «Rīgas praida» pretinieki

Apollo
0 komentāru

No 17. jūlija pie Brīvības pieminekļa Rīgā sola pulcēties seksuālo minoritāšu gājiena «Rīgas praids» pretinieki.

Kā aģentūru LETA informēja biedrības «Pret straumi» pārstāvis un akcijas vadītājs Igors Masļakovs, mērķis esot vērst politiķu uzmanību uz Latvijā «notiekošajām nekārtībām». Akcija tiekot rīkota, lai «cīnītos pret seksuālo minoritāšu publisku propagandu un masveida popularizēšanu».

Akcijas organizatori cer, ka 17. jūlijā pulcēsies aptuveni 100 dalībnieku un to skaits palielināsies.

Kā iepriekš aģentūrai LETA sacīja Latvijas geju un lesbiešu organizācijas «ILGA Latvija» izpilddirektors Imants Kozlovskis, ja seksuālo minoritāšu gājiens tiks aizliegts, tā vietā paredzēts brauciens ar kuģīti.

«Rīgas praida» pasākumi notiks šā gada 21. un 22. jūlijā. 21. jūlijā paredzēta konference «Seksuālo minoritāšu tiesiskais stāvoklis Latvijā», kurā galvenokārt piedalīsies diplomātiskā sektora pārstāvji, lai aicinātu sakārtot likumus par minoritātēm, kā arī veicinātu minoritāšu tiesiskā un sociālā stāvokļa uzlabošanu.

21. jūlijā notiks arī nevalstisko organizāciju (NVO) diskusija, lai veicinātu minoritāšu situācijas uzlabošanu, izmantojot NVO sektoru. Uz NVO apaļā galda diskusiju uzaicināti arī citu Latvijas minoritāšu pārstāvji. Tiks rādīta arī tematiska filma par seksuālajām minoritātēm.

21. jūlijā paredzēts atsevišķs pasākums gejiem, bet 22. jūlijā — lesbietēm.

22. jūlijā paredzēts seksuālo minoritāšu gājiens «Rīgas praids 2006». Gājienu paredzēts sākt no Anglikāņu ielas un Poļu gātes krustojuma, šķērsot 11. novembra krastmalu un turpināt pa 11. novembra krastmalas gājēju zonu līdz kuģīša «Vecrīga» pieturai pie Akmens tilta.

Rīgas Domei atbilde pieteikuma iesniedzējiem par seksuālo minoritāšu gājienu būs jāsniedz ne agrāk kā desmit dienas un ne vēlāk kā 48 stundas pirms pasākuma.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv