No darba atbrīvos vairākus Rīgas namu pārvalžu vadītājus

Apollo
0 komentāru

Rīgas mērs Nils Ušakovs uzdevis pilsētas izpilddirektoram Jurim Radzēvičam izvērtēt Valsts kontroles ziņojumu par pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmumu vadītāju pieļautajiem pārkāpumiem un vistuvākajā laikā pieņemt lēmumu atbrīvot no amata tos, kas zaudējuši darba devēja uzticību.

No darba atbrīvos vairākus Rīgas namu pārvalžu vadītājus

Foto: Lita Krone/LETA

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā portālu «Apollo» informēja, ka Ušakovs uzdos Valsts kontroles ziņojumā minētos pārkāpumus izvērtēt arī domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejai un Mājokļu un vides komitejai. Šīm komitejām arī jāsagatavo priekšlikumi pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmumu darba uzlabošanai.

«Birokrātijas samazināšana un korupcijas novēršana ir viena no šā sasaukuma darba prioritātēm. Gan Valsts kontroles ziņojums, gan sūdzības, ko Rīgas dome regulāri saņem no iedzīvotājiem, liecina, ka namu apsaimniekošanas sistēmā pastāv gan korupcija, gan slikta darba organizācija, gan lieka birokrātija. Tāpēc Rīgas dome, noslēdzoties priekšā stāvošajai apkures sezonai, nekavējoties realizēs namu apsaimniekošanas uzņēmumu reorganizāciju,» norāda Ušakovs.

Jau vēstīts: Valsts kontrole konstatējusi, ka Rīgas pašvaldības noslēgtie līgumi, kas paredz privatizēto dzīvojamo māju apsaimniekošanas funkcijas deleģēšanu pašvaldības kapitālsabiedrībām, neatbilst normatīvo aktu prasībām un ļauj pienācīgi nepildīt apsaimniekošanas uzdevumus.

Revīzijā pārbaudītie līgumi neparedz regulāru pārskatu un ziņojumu sniegšanu, kā arī nenosaka apsaimniekošanas kvalitātes novērtējuma kritērijus. Turklāt pašvaldība nenodrošina precīzu apsaimniekojamo dzīvojamo māju uzskaiti.

Neparedzot peļņas daļu īres maksā par pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu lietošanu, tiek pārkāptas normatīvo aktu prasības, kas aizliedz pašvaldības mantu nodot citām personām bezatlīdzības lietošanā.

Revīzijā konstatēts, ka pašvaldība 2009. gadā ik mēnesi nesaņem īres maksas peļņas daļu 17 840 latu apmērā par 4595 pašvaldības dzīvokļu izīrēšanu.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv