No Karginas par labu Grūtupa birojam piedzen 2943 latu parādu

Apollo
0 komentāru

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta šodien no Tatjanas Karginas par labu zvērināta advokāta Andra Grūtupa birojam piedzina 2943 latu parādu un tiesas izdevumus, kā arī atzina par spēkā neesošiem darījumus par papildu juridisko pakalpojumu sniegšanu līguma noslēgšanai par laulāto Valērija un Tatjanas Karginu kopmantas sadali.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas preses sekretāre Linda Priedīte, šodien tiesa daļēji apmierinājusi gan Grūtupa biroja prasību, gan pretprasību, ko šajā strīdā bija iesniegusi Kargina.

Motivēts šodien pasludinātā sprieduma teksts būs pieejams 10. februārī, un no šā datuma 30 dienu laikā spriedumu būs iespējams apstrīdēt AT Senāta Civillietu departamentā.

LETA jau ziņoja, ka AT Senāts 2007. gada novembrī pilnībā atcēla spriedumu Grūtupa biroja un Karginas strīdā, liekot to atkārtoti izskatīt apelācijas instances tiesā.

Grūtupa birojs iesniedza prasību tiesā pret Karginu, lūdzot izpildīt 2003. gada 2. oktobrī noslēgto līgumu un piedzīt no viņas atlikušo samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem — 30 126 latus.

Kargina iesniedza pretprasību, kurā lūdza atzīt par spēkā neesošu šo līgumu, jo uzskata, ka darbi pienācīgi nav pildīti, un prasīja saņemt atpakaļ iepriekš samaksātā avansa summu — 129 572 latus.

Augstākā tiesa 2007. gada 10. maijā daļēji apmierināja gan Grūtupa biroja prasību, gan Karginas šajā lietā iesniegto pretprasību, kurā viņa lūdza atzīt noslēgto līgumu par advokāta pakalpojumiem kā spēkā neesošu, noteikt atlīdzību, piedzīt iepriekš samaksāto avansa summu un zaudējumus.

Kargina spriedumu, ar kuru no viņas tika piedzīti 2943 lati par saņemtajiem juridiskajiem pakalpojumiem, pārsūdzēja Senātā, kas viņas sūdzību apmierināja un spriedumu atcēla.

LETA jau ziņoja, ka 2003. gada oktobrī Kargina ar biroju noslēgusi līgumu par palīdzību varbūtējā laulības šķiršanas lietā, kurā panākta vienošanās palīdzēt Karginu īpašuma vērtības noteikšanā, laulāto kopmantas sadales taktikas izstrādē, kā arī interešu aizstāvēšanā tiesā un sarunu rosināšanā ar viņas vīru par īpašuma sadalīšanu.

Kargina neatzina Grūtupa biroja pret viņu vērsto prasību un vēlējās, lai tiesa atzītu par spēkā neesošu līgumu ar biroju. Viņas toreizējais advokāts Rinalds Bušs Rīgas apgabaltiesā 2005. gadā sacīja, ka Kargina nav gribējusi laulības šķiršanas jautājumus risināt tiesā, bet vērsusies pie Grūtupa kā pie profesionāļa un viņa biroja, lai jautājumu varētu atrisināt bez tiesas.

No Grūtupa biroja par labu Karginai tika lūgts piedzīt gan iepriekš samaksāto honorāru, gan noteikt taisnīgu atlīdzību par papildu 116 stundām advokātu darba pēc advokātiem noteiktās takses — 25 latiem par stundu. Iepriekš bija vienošanās, ka par šīm papildu darba stundām birojs saņems 177 latus par stundu.

Rīgas apgabaltiesa 2005. gada nogalē daļēji apmierināja gan Grūtupa biroja prasību, gan Karginas pretprasību.

No Karginas par labu Grūtupa birojam tika piedzīta samaksa par juridiskajiem pakalpojumiem — 3177 lati. Piedzīti arī tiesas izdevumi — 204 lati. Pārējā daļā prasību tiesa noraidīja.

Par labu Karginai no Grūtupa biroja noteikta atlīdzības summa par juridiskajiem pakalpojumiem — par 116 darba stundām — 427 lati.

Karginas pretprasība pret Grūtupa biroju par 2003. gada 2. oktobrī noslēgtā līguma par juridisko pakalpojumu sniegšanu un darījuma par papildu juridiskajiem pakalpojumiem atzīšanu kā spēkā neesošu, atlikušās sākotnēji iemaksātās avansa summas 129 572 latu un 1200 latu zaudējumu piedziņu Rīgas apgabaltiesa noraidīja.

Jau ziņots, ka Valērijs un Tatjana Kargini tika minēti kā Latvijā bagātākie cilvēki, kuru īpašumi lēsti vairāk nekā 100 miljonu latu vērtībā.

Rīgas apgabaltiesa 2006. gada 7. jūnijā izšķīra 1982. gadā noslēgto Valērija un Tatjanas Karginu laulību, paredzot, ka Kargina īpašumā paliek visi 42,89% viņam līdz šim piederējušo AS «Parex banka» akciju.

Advokāts Grūtups arī iepriekš bija iekļauts Latvijas miljonāru sarakstā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv