No nākamā gada amatpersonas deklarācijas jāiesniedz tikai elektroniski

Apollo
0 komentāru

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka no nākamā gada 1. Janvāra valsts amatpersonas deklarāciju varēs iesniegt tikai elektroniskā veidā, portālu «Apollo» informēja VID.

No nākamā gada amatpersonas deklarācijas jāiesniedz tikai elektroniski

Foto: Evija Trifanova/LETA

To paredz 12. Novembrī Saeimā pieņemtie grozījumi «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā», kas nosaka valsts amatpersonām par pienākumu deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestam  iesniegt tikai un vienīgi elektroniskā veidā, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).Šie likuma grozījumi stāsies spēkā 2010.gada 1.janvārī.

No 1.janvāra likuma 23.panta otrā daļa noteiks valsts amatpersonām par pienākumu deklarācijas iesniegt VID elektroniskā veidā, izmantojot VID EDS. Lai kļūtu par EDS lietotāju, ar VID ir jānoslēdz līgums par sistēmas lietošanu vai arī, ja personai ir uzņēmuma «Latvijas Pasts» izsniegtā e-paraksta viedkarte, reģistrāciju EDS var veikt tiešsaistē. Sīkāka informācija par EDS un to, kā kļūt par sistēmas lietotāju, ir pieejama VID mājas lapā www.vid.gov.lv, sadaļā Kas ir EDS? un Kā kļūt par EDS lietotāju?

Neraugoties nedz uz VID mudinājumiem un informatīvajiem centieniem, nedz uz to, ka vairumam valsts amatpersonu ir brīvi pieejamas informācijas tehnoloģijas (dators, internets u.tml.), piemēram, 2009. gadā VID elektroniski ir saņēmis 11 509 valsts amatpersonu deklarācijas, kas ir tikai 13 % no kopējā VID iesniegto valsts amatpersonu deklarāciju skaita. Kopumā VID triju gadu laikā ir pārliecinājis 11,5 tūkstošus valsts amatpersonu deklarācijas iesniegt, izmantojot EDS.

Lai sniegtu atbalstu valsts amatpersonām deklarāciju iesniegšanai, izmantojot EDS, VID organizēs apmācības valsts un pašvaldības iestādēs un valsts amatpersonām elektroniski nosūtīs informatīvos materiālus.

VID aicina gan amatpersonas, gan visus nodokļu maksātājus, kuri vēl neizmanto EDS, sākt to darīt, un atgādina, ka EDS lietošana nodrošina vairākas priekšrocības, proti, ietaupa laiku dokumentu sagatavošanai un iesniegšanai, samazina pārrakstīšanās un aprēķina kļūdu iespējas, jo EDS veic automātisku dokumentu pareizības pārbaudi, un EDS lietotājam nodrošina detalizētu informāciju par datu nosūtīšanas rezultātiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv