No nezināma vīrusa Ukrainā miruši vairāk nekā 30 cilvēki

Apollo
0 komentāru

Rietumu Ukrainā sākusies asa vīrusu infekcijas epidēmija, no kuras dažu dienu laikā miruši 30 cilvēki, vēsta laikraksts «Segodņa». 

No nezināma vīrusa Ukrainā miruši vairāk nekā 30 cilvēki

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Veselības aizsardzības ministrs Vasīlijs Kņazičevs atzinis, ka mediķi pagaidām nevar noteikt, no kā tieši šie cilvēki ir miruši — vai nu no parastās gripas, vai no H1N1 sarežģītākas versijas. Pēc viņa vārdiem, ukraiņu speciālisti mēģina tikt skaidrībā ar šo situāciju un viņiem palīdz ārzemju speciālisti. «Savākti un nosūtīti uz Kijevu visi nepieciešamie paraugi. Es domāju, ka pirmdien otrdien būšu gatavs ziņot valdības sēdē par izveidojošos situāciju,» teica ministrs.

Tajā pašā laikā tikai Ternopolē uz 29. oktobri no vīrusa miruši 12 cilvēki, bet aizdomās par to, ka viņiem ir «ārpus slimnīcas pneimonija, kuru izraisījusi asa respiratoro ceļu saslimšana», hospitalizēti vairāk nekā 300 cilvēki.

Pēc liecinieku sacītā, pilsētā masveidā tiek izpirkti pretvīrusu preparāti un marles saites, kā rezultātā šo lietu cenas ir paaugstinājušās.

Ļvovā, kur ar šo slimību jau miruši desmit cilvēki, ar īpašu paziņojumu iedzīvotājiem uzstājies vietējais sanitāri epidemioloģiskais dienests. Ārsti ieteikuši pilsētas iedzīvotājiem ievērot piesardzības pasākumus, tas ir, nēsāt marles pārsējus, atteikties no masu pasākumu apmeklēšanas un vērsties pie ārsta, ja ir kaut mazākās aizdomas par saslimšanu.

Sanitāri epidemioloģiskais dienests varas iestādēm ieteicis sekot Ternopoles paraugam un atcelt mācības augstskolās, skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī jebkurus sporta un kultūras pasākumus.

Iepriekš vēstīts, ka Ukrainas Veselības aizsardzības ministrijā ticis izveidots vīrusu saslimšanas izplatības brīdināšanas štābs.

Vairāk informācijas: «Сегодня».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv