No valsts budžeta piešķirs finansējumu vētrā cietušajām pašvaldībām

Apollo
0 komentāru

No valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem iespēju robežās tiks sniegta palīdzība pašvaldībām, kas cietušas no vētras aizvadītajā nedēļas nogalē,  tā šodien vienojās finanšu ministrs Einārs Repše («Vienotība»/JL), tiekoties ar reģionālās attīstības un pašvaldību lietu (RAPLM) ministri Dagniju Staķi (ZZS).

No valsts budžeta piešķirs finansējumu vētrā cietušajām pašvaldībām

Foto: Lita Krone/LETA

«Latvijas reģionos ir notikusi liela nelaime, tāpēc iespēju robežās no valsts budžeta tik piešķirts finansējums vētras nodarīto postījumu novēršanai. Primāri pašvaldībām ir jānodrošina saviem iedzīvotājiem pagaidu risinājums, lai dabas stihijas skartajiem cilvēkiem dzīvēs apstākļi nepasliktinātos vēl vairāk,» norādījis Repše.

Tikšanās laikā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre vēl nevarēja nosaukt aptuvenus aprēķinus, kādā apmērā būs nepieciešams finansējums, lai segtu vētras nodarītos zaudējumus pašvaldībām. Ministri vienojās, ka (RAPLM) tuvākajā laikā apzinās visas pašvaldības, kuras ir skārusi vētra un iesniegs Finanšu ministrijā (FM) detalizētus aprēķinus. FM paātrināti izvērtēs iesniegto pieprasījumu, lai jautājumu varētu virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā.

Šobrīd valsts budžeta programmā «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» pieejamais finansējums ir 277 000 latu. Ministri panāca abpusēju vienošanos, ka no esošā finansējuma daļēji tiks rezervēti līdzekļi pašvaldībām, lai kompensētu vētras nodarītos zaudējumus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv