Nodevu kravas transportam varētu ieviest 2014.gada rudenī

Apollo
32 komentāri

Nodevu par ceļu lietošanu kravas transportlīdzekļiem jeb tā dēvēto eirovinjeti varētu ieviest no 2014.gada 1.oktobra, šodien vēsta laikraksts «Biznes & Baltija».

Nodevu kravas transportam varētu ieviest 2014.gada rudenī

Foto: Ieva Čīka/LETA

Autoceļu lietošanas nodevas likums, kas paredz kravas transportlīdzekļiem ieviest maksu par ceļu lietošanu, stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī, taču nodevu līdz šim bija plānots ieviests ne ātrāk kā 2016.gadā.

Tagad Satiksmes ministrija vērtē iespēju arī nodevu ieviests jau nākamgad. Lai to izdarītu, būtu jāvienojas par grozījumiem līgumos ar Krieviju un Baltkrieviju. Šie līgumi paredz savstarpējus atbrīvojumus no nodokļiem un valsts nodevām, kas saistītas ar autoceļu izmantošanu vai uzturēšanu.

Jau iepriekš nodevas ieviešanas termiņš tika pārcelts no 2011.gada uz 2014.gada 1.janvāri. Satiksmes ministrija toreiz skaidroja, ka nodevas ieviešana jāatliek, jo Krievija un Baltkrievija pagaidām nav saskaņojušas Latvijas ierosinātos grozījumus līgumos par automobiļu starptautisko satiksmi.

Kā ziņots, autoceļu lietošanas nodevas likumā patlaban tiek gatavoti grozījumi, lai pārņemtu Eiropas Savienības jaunākās direktīvas normas - tie paredz, ka nodeva jāattiecina arī uz kravas automašīnām ar pilnu masu, sākot no 3500 kilogramiem. Grozījumu projektu plānots iesniegt Ministru kabinetā vēl šomēnes.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv