Nodokļa celšana dabasgāzei apdraudēšot konkurētspēju

Apollo
0 komentāru

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā nosūtījusi vēstuli premjerministram Valdim Dombrovskim (JL) aicinot nepaaugstināt dabasgāzes nodokli industriālajiem ražotājiem, jo pretējā gadījumā tiks apdraudēta Latvijas ekonomikas konkurētspēja salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm.

Nodokļa celšana dabasgāzei apdraudēšot konkurētspēju

Foto: Krists Spruksts/LETA

Lai gan valdība iepriekš paudusi prioritāti eksportētāju un ražotāju atbalstam, tomēr ieviešot jauno akcīzes nodokli, gāzes cenu pieaugs aptuveni par 6-8% atkarībā no patērētāju grupas, norāda palāta.

«Mūsuprāt, šobrīd nedrīkst samazināt vietējo ražotāju konkurētspēju, kas mazinātu eksportēšanas iespējas. Atsaukšos uz vienu konkrētu piemēru, kas labi raksturo mūsu bažas par Latvijas ražošanas sektora konkurētspēju kopumā. Akcīzes nodokļa ieviešanas gadījumā mūsu biedrs «Sakret» apsver iespēju pārcelt savas ražotnes ārpus Latvijas. Ļoti kritiski par šāda nodokļa ieviešanu ir izteikušies arī citi palātas biedri - ražojošie uzņēmumi, tostarp «Cemex», vienīgais cementa ražotājs un eksportētājs Latvijā,» klāsta palātas prezidents Ivars Slokenbergs.

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā norāda, ka Latvijas uzņēmumi jau tagad maksā vienu no augstākajiem gāzes tarifiem Eiropas Savienībā, apsteidzot tādas lielvalstis kā Francija, Itālija un Lielbritānija. Savukārt Vācijā šāds nodoklis nav jāmaksā gadījumos, kad dabasgāzi izmanto ražošanā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv