Nofilmēts, kā vulkāna lava teju aprij «GoPro» kameru Video

Apollo
5 komentāri

Havaju salās nofilmēts, kā Kīlauea vulkāna pakājē noliktu «GoPro» kameru apņem karstas lavas straume. Brīnumainā kārtā kamera pārdzīvoja vulkāna izvirdumu, un tās nofilmētie kadri ir apskatāmi.

Ilustratīvs attēls.

Ilustratīvs attēls.

Foto: Reuters/Scanpix

Lavas temperatūra var sasniegt no 700 līdz 1200 grādiem pēc Celsija. 

Video redzams, kā karstā lava lēni tuvojas kamerai. Kad tā sasniegta, kameras ārpuse uzliesmo.

Gids un kameras īpašnieks Ēriks Storms sacīja, ka esot runājis ar tūristiem, kad sapratis, ka viņa elektroierīcei uzlijusi lava. Vēlāk viņam, ar ģeoloģisko āmuru cērtot vietā, kur kamera stāvēja, izdevās to atgūt. Taču Storms uzskatīja, ka videokamera ir «pilnīgi norakstīta», vēsta «The Independent».

Tomēr, nokasot sakaltušās lavas atlikumus no aparāta, viņš atklāja, ka kamera joprojām ir ieslēgta un darbojas, lai arī objektīvs karstumā bija izkusis.

Storms izņēma no kameras atmiņas karti, un tajā atrada video, kurā bija iemūžināts brīdis, kad videokameru sasniedza karstās lavas straume.

Video noskatījušies jau vairāki miljoni cilvēku, un dažiem radušās aizdomas, ka gids apzināti ziedojis kameru, lai uzņemtu jaunu interneta hītu. «Es nepavisam neesmu bagāts,» portālam «CNet» sacīja Storms. «Kāpēc lai es tīšuprāt riskētu ar 400 dolāru vērtu kameru?»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv