Noinere nodrošina uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā

Vācijas biatloniste Magdalēna Noinere uzvarēja Pasaules kausa izcīņas pēdējā posmā 12,5 kilometru masu starta sacensībās, nodrošinot triumfu šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā.

Magdalena Neuner

Divkārtējā Vankūveras olimpisko spēļu čempione Noinere četrās šaušanās pieļāva trīs kļūdas un finišēja pēc 36 minūtēm un 20 sekundēm.

Sacensībās otro vietu izcīnīja Francijas biatloniste Sandrīne Beilī, kura pieļāva vienu kļūdu un finišā no Noineres atpalika 17,2 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās slovākiete Anastasija Kuzmina, kura šaušanās kļūdījās vienu reizi un uzvarētājai zaudēja 23,6 sekundes.

Tikmēr Noineres vienīgā konkurente uz uzvaru Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā vāciete Simone Hausvalde, kura pēc šī posma beigs karjeru, masu starta sacensībās ierindojās tikai 18. vietā un neapdraudēja Noineres uzvaru kopvērtējumā.

Pasaules kausu biatlona masu starta sacensībās šogad ar 216 punktiem ieguva Noinere. Par 18 punktiem mazāk kopvērtējumā izcīnīja Hausvalde, bet vēl par 29 punktiem mazāk ieguva vāciete Andrea Henkele.

Savukārt Pasaules kausa izcīņas visu distanču kopvērtējumā Noinere šosezon uzvarēja ar 933 punktiem, bet par 79 punktiem mazāk izcīnīja Hausvalde. Trešajā pozīcijā ar 813 punktiem ierindojās Zviedrijas sportiste Helēna Junsone, kas Pasaules kausu ieguva pagājušajā sezonā.

Latvijas sieviešu komandas līdere Madara Līduma kopvērtējumā ar 94 punktiem ieņēma 50. vietu, bet lietuviete Diāna Rasimovičūte, kuras treneris ir Latvijas vīriešu izlases treneris Vitālijs Urbanovičs, ar 97 punktiem ierindojās 49. vietā.

LETA jau ziņoja, ka 7,5 kilometru sprinta distancē sievietēm trešdien uzvarēja Krievijas biatloniste Jana Romanova. Viņa apsteidza francūzieti Marī Loru Brunē un Junsoni.

Latvijas biatlonistes šajā posmā nepiedalās.

Kā ziņots, Pasaules kausu biatlona sprinta sacensībās šogad ar 345 punktiem ieguva Hausvalde. Par 11 punktiem mazāk kopvērtējumā ieguva Noinere, bet vēl par diviem punktiem mazāk - jau pieminētā Junsone.