Noinerei uzvara masu startā un otrā zelta medaļa

Par Vankūveras olimpisko spēļu čempioni 12,5 kilometru masu starta distancē biatlonā sievietēm svētdien kļuva vāciete Magdalēna Noinere.

Magdalena Neuner

Četrās šaušanās Noinere kļūdījās divas reizes un no pēdējās ugunslīnijas izslēpoja 7,3 sekundes pēc krievietes Olgas Zaicevas, bet jau drīz vien viņu apsteidza.

Kā ziņots, vācietei šī ir otrā zelta medaļa un trešā medaļa kopā šajās olimpiskajās spēlēs. Iepriekš viņa izcīnīja otro vietu 7,5 kilometru sprintā, bet triumfēja desmit kilometru iedzīšanas distancē.

5,5 sekundes aiz Noineres finišēja Zaiceva, bet trešo vietu ieguva cita vāciete Simona Hausvalde, kura uzvarētājai zaudēja 7,3 sekundes.

Visas pirmās biatlonistes bija samērā neprecīzas šaušanās - Noinere un Hausvalde pieļāva pa divām kļūdām, bet Zaiceva kļūdījās reizi. Precīzi sašāva vienīgi ceturtajā vietā finišējusī Krievijas biatloniste Olga Medvedceva, kura no goda pjedestāla atpalika par 13,9 sekundēm.

Piekto vietu sacensībās izcīnīja slovēniete Teja Gregorina, kurai sekoja Baltkrievijas biatloniste Darja Domračova, Sandrīne Beilī no Francijas un iepriekš Vankūverā divas medaļas izcīnījusī slovākiete Anastasija Kuzmina.

Tikmēr kārtējo neveiksmi piedzīvoja Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līdere Helēna Junsone, kura finišēja tikai desmitajā vietā.

Jāpiebilst, ka neviena no Latvijas biatlonistēm šai distancei nebija kvalificējusies.