Noķer krievu uzņēmējus, kas šokējošos apstākļos turējuši 200 vergu

Apollo
109 komentāri

Krievijā, Urālos atklāts iespaidīgs vergturu tīkls. Kā vēstī ārvalstu mediji, atklājies, ka uzņēmēji mērdējuši badā un iekaustījuši savus upurus, kuriem likts strādāt izgāztuvēs.

Izgāztuve

Foto: Reuters/Scanpix

Tiek ziņots, ka Čeļabinskas apgabala izmeklētājiem izdevies izskaitļot trīs uzņēmējus, kuri sešu gadu laikā pakļāva verdzībai 200 cilvēkus.

Atklāt shēmu izdevās pēc tam, kad vairākiem cilvēkiem izdevās izbēgt.

Aizbēgušie rūpīgi izplānojuši bēgšanas plānu un divas dienas gājuši cauri mežam un kalniem. Novārdzinātie strādnieki nokļuva līdz policijas iecirknim, kur arī pastāstīja par notikušo.

Izmeklētāji atzinuši, ka par šāda mēroga krimināllietu Krievijā viņi vēl nekad nav dzirdējuši.

Tiek ziņots, ka 38 gadus vecais Valērijs par vergu kļuva nejauši. Viņš braucis ar autostopiem, un kāds autovadītājs viņam piedāvāja izdevīgu darījumu - labu darbu un stabilus ienākumus. Tai pašā dienā Valērijs jau atradās savā «labajā» darbavietā - izgāztuvē.

«Atkritumus šķirojām no pieciem rītā līdz plkst.23 vakarā katru dienu, bez brīvdienām un svētku dienām. Ja cilvēks bija slims un nevarēja, dzina uz darbu. Katru maisu izgāztuvē ir jāatver, jāpārbauda, atsevišķi jāizvāc plastikāta pudeles un skārdenes. Krāsainais metāls bija visvērtīgākais. Ja es to palaidu garām, mani sodīja un sita,» pastāstīja bijušais vergs.

Aizbēgušais tur nostrādāja 14 mēnešus gan lielā karstumā, gan salā.

Pēc tam, kad trīs vietējie uzņēmēji, kurus turēja aizdomās par pastrādāto, nonāca policijas redzeslokā, tika noklausītas un ierakstītas viņu telefonsarunas, kas arī kalpoja par pierādījumiem.

Šobrīd ierosināta krimināllieta un notiek izmeklēšana.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv