Nolīdzina 2300 gadu vecu maiju templi, lai iegūtu granti

Apollo
9 komentāri

Belizas arheologi atklājuši, ka celtniecības kompānija izpostījusi vienu no lielākajām maiju piramīdām valstī.

Arī šie tempļi celti pirmsspāņu periodā. Cerams, ka zem tiem neeatrodas grants, ko celtnieki naski varētu izmantot ceļu būvei.

Arī šie tempļi celti pirmsspāņu periodā. Cerams, ka zem tiem neeatrodas grants, ko celtnieki naski varētu izmantot ceļu būvei.

Foto: AFP/Scanpix

Belizas Arheoloģijas institūta vadītājs Džeims Eivs sacījis, ka celtnieki nolīdzinājuši maiju templi līdz ar zemi, lai iegūtu granti ceļu pildvielai.

Uzskata, ka templis bija aptuveni 2300 gadus vecs. No piramīdas bija saglabājusies tikai neliela daļa.

Negadījumu jau izmeklē policija, taču arheologi apliecināja, ka tas nebūt neesot pirmais gadījums. «Piramīdu nolīdzināšana, lai iegūtu ceļu pildvielu, Belizā ir nopietna problēma,» ziņu aģentūrai AP atzina profesors Normands Hamonds.

Maiju piramīda atradās uz privātīpašnieka zemes, taču saskaņā ar Belizas likumiem valsts aizbildniecībā ir jebkuras būves, kas radušās pirms spāņu ieceļotāju ierašanās.

Arheologs Džons Moriss norādīja, ka būvnieki noteikti sapratuši, ko dara. «Tas ir neticami, ka kādam pietika nekaunības nojaukt šo būvi,» viņš sacīja vietējam telekanālam «News 7». «Viņi neapšaubāmi zināja, ka tā ir maiju piramīda.»

Prokuratūra sacīja, ka apsverot kriminālapsūdzības izvirzīšanu pret būvkompāniju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv