Noraida baumas par prezidentes vēlmi atstādināt Pabriku

Apollo
0 komentāru

Plašsaziņas līdzekļos izskanējušai informācijai, ka Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga vēlas redzēt ārlietu ministra Arta Pabrika (TP) atstādināšanu, nav nekāda pamata, un šī informācija ir nepatiesa. To aģentūrai LETA sacīja prezidentes pārstāve Aiva Rozenberga.

Ceturtdien laikraksta «Čas» rubrikā «Baumas», atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, tika publicēts pieņēmums, ka Vīķe-Freiberga, trešdien tiekoties ar premjeru Aigaru Kalvīti (TP), uzstājusi, lai Pabriks tiktu atlaists.

«Tas neatbilst patiesībai,» sacīja Rozenberga. Pēc viņas teiktā, prezidentes vakardienas sarunā ar premjeru līdzās bijuši tikai daži cilvēki, tāpēc nav iespējams pateikt, no kurienes šādas baumas parādījušās.

«Tie, kas sniedz šādu informāciju, lai zem tās parakstās ar savu vārdu,» sacīja Rozenberga.

Kā raksta «Čas», Kalvītis savukārt esot piedāvājis atstādināt tieslietu ministri Solvitu Āboltiņu (JL).

Valdība, lai risinātu robežlīguma neatbilstību Satversmei, pieņēma Latvijas vienpusēju deklarāciju, kas skaidro robežlīgumu. Krievija nepiekrita šai deklarācijai un plānotajā datumā — 10. maijā — robežlīgums starp abām valstīm netika parakstīts.

Kalvītis trešdien žurnālistiem uzsvēra, ka lēmumu par deklarācijas pievienošanu pieņēma visa koalīcija vienbalsīgi.

Valsts prezidente savukārt pēc tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru izteikusi aicinājumu valdības pieņemto deklarāciju par robežlīgumu izvērtēt Satversmes tiesā.

Noraida baumas par prezidentes vēlmi atstādināt Pabriku

Foto: AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv