«Nordea Latvija» prognozē mērenu būvniecības izmaksu kāpumu

Apollo
0 komentāru

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina, ka 2011.gada jūlijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās par 1,6%. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 13,8%. Savukārt strādnieku darba samaksa samazinājās par 2,8%, bet būvniecības cenas - par 2,0%.

«Nordea Latvija» prognozē mērenu būvniecības izmaksu kāpumu

Foto: «Nordea Latvija»

Nordea bankas Lielo korporatīvo klientu daļas vadītājs Jānis Zagorskis komentējot šīs ziņas, nākotnē prognozē mērenu izmaksu kāpumu: «Būvniecības izmaksu dati saglabā iepriekšējo mēnešu tendences - cenu kāpumu uztur transporta izmaksu sadārdzināšanās un izejmateriālu cenu kāpums, galvenokārt metālam un metāla izstrādājumiem, darba samaksai un būvmateriālu izmaksām, paliekot nemainīgām vai pat nedaudz samazinoties.

Kopējo tendenci spilgti raksturo arī izmaksu pārmaiņas sadalījumā pa būvniecības objektiem. Lielākais cenu kāpums vērojams maģistrālo komunikāciju segmentā, kuram seko transporta objekti, abi ar lielāko metāla un transporta īpatsvaru kopējā izmaksu grozā.

Ņemot vērā infrastruktūru objektu dominējošo proporciju kopējā būvniecību apjomā un pavasari - rudeni, kā aktīvāko sezonu šim segmentam, arī tuvākajos mēnešos, visticamāk, būs jārēķinās ar mērenu kopējo būvniecības izmaksu kāpumu. Ilgākā periodā cenu kāpums būs atkarīgs no izejmateriālu un energoresursu cenu dinamikas pasaulē, kā arī privātā un publiskā sektora pieprasījuma pēc būvniecības pakalpojumiem.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
23

2017. gada 23. novembris

Vārda dienas

Zigfrīda, Zigrīda, ZigrīdsSigrija, Zigfrida, Zigda, Ziga, Zigrita, Zigrids, Zigrida, Zigra, Sigrūna, Sigrīda, Gunilla

Valūtu kursi

23.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv