«Nordea» Latvijas filiālei 16,4 miljonu latu zaudējumi

Apollo
0 komentāru

«Nordea» Latvijas filiāle šā gada pirmajos trīs ceturkšņos strādājusi ar 16,4 miljonu latu zaudējumiem, tomēr bankas vadītājs Valdis Siksnis norāda, ka bankas kredītu kvalitāte ir ievērojami augstāka nekā vidēji tirgū, tāpēc šie zaudējumi ir tikai niecīga daļa no kopējiem banku sektora zaudējumiem.

«Nordea» Latvijas filiālei 16,4 miljonu latu zaudējumi

Foto: «Reuters»/«Scanpix»

Bankas publiskajā paziņojumā minēts, ka Latvijas filiāles kopējie ieņēmumi ir 37,9 miljoni latu (pērn šajā periodā tie bija 34,9 miljoni latu), bet kopējie izdevumi ir 14,7 miljoni latu. Filiāles operacionālā peļņa pirms uzkrājumiem nedrošajiem kredītiem bija 23,2 miljoni latu, un vērojams pieaugums par 4,1%.

Bankas filiāle šogad izsniegusi kredītus 2,1 miljarda latu apmērā, un šajā sektorā vērojams neliels samazinājums — šogad -0,2%.

«Pasliktinoties makroekonomiskajam fonam, esam bijuši spiesti izveidot uzkrājumus nedrošiem kredītiem 38,5 miljonu latu apjomā. Tomēr mūsu kredītu kvalitāte ir ievērojami augstāka nekā vidēji tirgū, attiecīgi mūsu zaudējumi 16,4 miljonu latu apjomā ir tikai niecīga daļa no kopējiem banku sektora zaudējumiem,» stāsta Siksnis.

Savukārt «Nordea» grupas tīrā peļņa, noslēdzot trešo ceturksni, bija 626 miljoni eiro (439,9 miljoni latu).

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv