Norvēģijas policija pētīs radikālos spēkus, kas minēti Breivika manifestā

Apollo
0 komentāru

Norvēģijas policija nolēmusi nopratināt dažus britu radikāļus, kurus norvēģu slepkava Anderss Breiviks pieminējis savā manifestā un liecībās, raksta «The Guardian».

Norvēģijas policija pētīs radikālos spēkus, kas minēti Breivika manifestā

Foto: SCANPIX/REUTERS

Policija tāpat rūpīgi pārbaudīs Breivika pieminētās radikālās organizācijas, kuru vidū minētas arī organizācijas no Latvijas.

Pēc izmeklēšanas datiem, esot pamats aizdomām, ka Breiviks bijis cieši saistīts ar britu radikāļiem.

«Foreign Policy» ziņo, ka 2002.gadā Londonā viņš kopīgi ar deviņiem citiem domubiedriem dibinājis organizāciju «Tempļa bruņinieki», kuras mērķis bija «sagrābt kontroli pār Rietumeiropas valstīm un īstenot konservatīvu politisku programmu».

Jaunās organizācijas dalībnieki parakstījuši 1500 lapaspušu manifestu.

Jau ziņots, ka norvēģu terorists Breiviks savā 1500 lapaspušu garajā manifestā «2083:Eiropas Neatkarības deklarācija», sarakstā ar nosaukumu «Pret imigrāciju noskaņotās partijas un organizācijas», 1280 lapaspusē pieminējis arī Austrumeiropas nacionālistiskās organizācijas un partijas.

No Latvijas tajā iekļautas «Visu Latvijai!», TB/LNNK (ar piezīmi «nacionāli konservatīva» organizācija), Nacionālā Spēka Savienība, Klubs 415 (ar piezīmi – «nacionālistiska organizācija»), Latvijas Tautas fronte (ar piezīmi «Nav politiska partija»), kā arī LNDP jeb Osipova partija (ar piezīmi «Šodien Latvijas nacionālisti nereti izmanto pretkrievisku retoriku un veic pretkrieviskas darbības, šī partija pret to iebilst.»)

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv