Norvēģu likumsargi sākotnēji aizturējuši Breivika līdzdalībnieku

Apollo
0 komentāru

Norvēģijas policisti sākotnēji aizturējuši kādu terorista Andersa Breivika iespējamo līdzdalībnieku, otrdien ziņo ārvalstu mediji. Aizturētais bija 17 gadus vecais čečenu izcelsmes jaunietis, kurš patiesībā kopā ar draugu Ūteijas salā mēģināja teroristu apturēt.

Norvēģu likumsargi sākotnēji aizturējuši Breivika līdzdalībnieku

Foto: Scanpix/Reuters

Tiek ziņots, ka policisti vienlaikus ar Breiviku aizturējuši arī 17 gadus veco Anzoru Džukajevu. Jaunietis policistiem šķitis aizdomīgs, jo atšķirībā no citiem vienaudžiem, pēc notikušā slaktiņa neesot raudājis.

Anzors pēc notikušā ir nolēmis vērties tiesā, lai pieprasītu morālo kompensāciju. Viņaprāt, viņš cietumā noturēts pārlieku ilgi, neko nepaskaidrojot. Turklāt pret viņu likumsargi izturējušies nežēlīgāk nekā pret teroristu.

Jaunieti policija aiz restēm noturēja 17 stundas, lai gan tam nebija nekāda pamata. Visu šo laiku jaunieša vecāki meklēja savu dēlu starp bojāgājušajiem.

Norvēģijas polcijā gan skaidro, ka aizturēšanas notikusi likuma robežās, turklāt uz Anzoru norādījis kāds cietušais, uzsverot, ka jaunietis šaušanas laikā rīkojies pārsteidzoši aukstasinīgi. Tas esot bijis aizdomīgi.

Pats Anzors norvēģu presei skaidrojis, ka bērnību pavadījis kara postītajā Čečenijā, tāpēc nav radis raudāt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv