Nosauc desmitgades galvenos notikumus internetā

Apollo
0 komentāru

Interneta prēmijas Webby Awards pasniegšanas organizētājs – Starptautiskā ciparu mākslas un zinātņu akadēmija (International Academy of Digital Arts and Sciences) nosaukusi desmitgades lielākos sasniegumus tīklā. Galveno notikumu saraksts izvietots oficiālā prēmijas, kura tiek saukta par interneta „Oskaru”, mājaslapā. Pēc akadēmiķu domām, par 2000. gada būtiskākajiem notikumiem tika atzīti privātsludinājumu interneta vietnes «Craiglist» paplašināšanās ārpus Sanfrancisko un kontekstu reklāmas servisa AdWords palaišana. No 2001. gada notikumiem sarakstā iekļuva Wikipedia palaišana un failu apmaiņas tīkla Napstar slēgšana.

Nosauc desmitgades galvenos notikumus internetā

Foto: The Webby Awards

Nākamais desmitgades notikums ir 2004. gadā kompānijas Google ienākšana biržā, bet uzreiz pēc tā revolūcija tiešsaistes video tirgū, kuru 2006. gadā izveidojot video pleijeri Flash 9 un izveidojot videohostingu Toutube uzsāka kompānija Adobe. Akadēmiķi atzīmēja arī 2006. gadā notikušo sociālā tīkla Facebook (līdz tam tā lietotāji bija tikai vienas koledžas audzēkņi) un mikroblogu servisa Twitter palaišana.

Trīs pēdējie desmitgades sasniegumi ir komunikatora iPhone parādīšanās, ASV prezidenta amata kandidātu iznākšana internetā (tajā skaitā – līdzekļu vākšanu priekšvēlēšanu kampaņai internetā) un «Twitter revolūcija» – protesta akcija, kuru 2009. gadā sarīkoja neapmierinātie ar Irānas prezidenta vēlēšanu rezultātiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv