Noskaidrots, kā atšķiras cilvēcisks sekss no dzīvnieciskas pārošanās

Apollo
78 komentāri

Angļu fiziologs Rojs Levins (Roy Levin) izstrādājis pētījumu, kurā parāda, kā atšķiras seksuālā uzvedība un fizioloģija starp cilvēkiem un dzīvniekiem. Pētnieks pierāda uzskatu, ka cilvēks seksuālajā ziņā, salīdzinot ar citām dzīvajām radībām, ir izņēmuma gadījums.

Noskaidrots, kā atšķiras cilvēcisks sekss no dzīvnieciskas pārošanās

Foto: Rushen!, CC BY-SA 2.0

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Clinical Anatomy», skaidrots, ka daži speciālisti uzskata, ka viena no sievietes orgasma funkcijām ir īpaša hormona oksitocīna izdalīšana, kas atslābina sievietes muskuļus, lai spermatozoīdi varētu vieglāk nokļūt pie olšūnas. Tādējādi orgasms tiek uzskatīts par ievērojamu faktoru olšūnas apaugļošanā, kā tas ir arī starp dzīvniekiem.

Tomēr šī hipotēze vēl nav izturējusi pētnieku kritiku, jo trūkst tālāku pierādījumu par orgasma lomu olnīcas veiksmīgākā apaugļošanā. Neskatoties uz to, pētniekus, kas neatbalsta šo teoriju, uzskata par skeptiķiem, kuri noliedz evolūcijas teoriju un tic, ka cilvēks attiecībā pret dzīvniekiem ir izņēmuma gadījums.

Levins arī skaidro, ka nav pierādījumu tam, ka spermas daudzums pozitīvi ietekmē olnīcas apaugļošanās iespējas, kā arī apstrīd to, ka bērnu skaits un auglība varētu tikt saistīta ar sievietes orgasma ilgumu vai biežumu seksa laikā.

Cilvēka kā izņēmuma gadījuma lomu dabā apstiprina arī tas, ka tikai cilvēkam var būt vairāki orgasmi pēc kārtas.

Cilvēka seksualitāte un fizioloģiskās norises seksa laikā ir krietni sarežģītākas nekā dzīvniekiem, jo iekļauj sevī plašu spektru ar dažādām darbībām, kas seksa kvalitāti uzlabo, piemēram, glāstiem, priekšspēlei un dažādām dzimumorgānu stimulēšanas tehnikām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv