Noskaidrots, kā kaķu un suņu rijība ietekmē Zemes klimatu

Apollo
24 komentāri

Kalifornijas universitātes zinātnieks Gregorijs Okins izskaitļojis, ka visi ASV mītošie suņi un kaķi kopā apēd tikpat daudz pārtikas, cik piektā daļa pasaules iedzīvotāju.

Noskaidrots, kā kaķu un suņu rijība ietekmē Zemes klimatu

Foto: Panthermedia/Scanpix

Jaunais pētījums, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «PLOS One», liecina, ka lielais suņu un kaķu barības patēriņš, ražošanā iztērētā enerģija un blakusprodukti, kas rodas, to ražojot, kā arī dzīvnieku izdalītie atkritumi ievērojami ietekmē Zemes klimatu un palielina globālo sasilšanu.

ASV vien dzīvo aptuveni 163 miljoni kaķu un suņu, un lielākā daļa barības, ko tie ēd, sastāv no dzīvnieku valsts produktiem.

Lai saražotu kaķu un suņu barību, tiek patērēts vairāk enerģijas un izmantots vairāk zemes, nekā dažādu kultūraugu audzēšanas vajadzībām. Rezultātā tiek ievērojami kaitēts videi – veidojas augsnes erozija un tiek piesārņoti ūdeņi.

Pētījumā minēts, ka ASV mītošo suņu un kaķu barības ražošanai nepieciešami 19 procenti no enerģijas, kas izmantota cilvēku barības ražošanā. Savukārt mājdzīvnieku izdalītie atkritumi pielīdzināmi atkritumu daudzumam, ko saražo vairāk nekā 6,5 miljoni cilvēku. Turklāt dzīvnieku izkārnījumi veicina metāna un slāpekļa oksīda rašanos atmosfērā, kas ievērojami palielina Zemes globālo sasilšanu.

Pēc Okina domām, lai risinātu šo problēmu, suņu un kaķu ēdienkartē jācenšas izmantot pēc iespējas mazāks gaļas daudzums vai mājdzīvnieki jābaro ar pašu cilvēku maltīšu pārpalikumiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv