Noslēdzas X Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

Apollo
0 komentāru

Noslēdzot X Starptautisko Baltijas baleta festivālu, 11. maijā plkst 19.00 Latvijas Nacionālajā operā ar trim iestudējumiem uzstāsies Lotringas balets (Ballet de Lorraine) no Francijas.

Nesdams Francijas Nacionālā Horeogrāfijas centra vārdu, Lotringas balets ievērojams ar eksperimentiem un stilu dažādību tā repertuārā, vienlaikus saglabājot patiesu cieņu pret dejas vēsturi un tās attīstībā nozīmīgiem pagrieziena punktiem, kad klasiskā deja pārdzīvoja evolūcijas posmus, kas bagāti ar jauninājumiem dejas būtībā, tās valodā un izteiksmes līdzekļos. Pagātnes darbi blakus mūsdienu aktuālajai problemātikai dod skatītājam visdziļāko un interesantāko efektu.

Ballet de Lorraine  pirmsākumi meklējami 1978. gadā, kad Žana Alberta Katjē (Jean Albert Cartier) vadībā tika nodibināts Nansī Franču teātris (Théâtre Français de Nancy). Kopš 1999. gada tas saucas Ballet de Lorraine un to vada Didjē Dešams (Didier Deschamps).

Lotringas balets vienmēr cenšas būt iesaistīts jaunrades procesā, piesaistot daudzus horeogrāfus — gan mūsdienu slavenības, gan jaunus talantus, kā arī organizējot dažādu dejas stilu mākslinieku tikšanos uz vienas skatuves. Ballet de Lorraine nav viena horeogrāfa instruments, kas nosaka tā māksliniecisko identitāti. Tieši otrādi, tas ir vairāku mākslinieku rokās, kas piedāvā publikai sava darba  un pasaules redzējuma augļus.

Latvijas Nacionālajā operā Lotringas balets izrādīs trīs iestudējumus:

Es tik ļoti gribētu (Je voudrais tant)
Baletmeistars inscenētājs Malū Erodo (Malou Airaudo)

Ekstravagance (La Stravaganza)     
Baletmeistars inscenētājs — Anželins Prelžokažs (Angelin Preljocaj)
     
Kušots un Kanēlija (Kouchotte et Kanélie)
Baletmeistars inscenētājs  — Žans Klods Galotā

Noslēdzas X Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

Foto: Reklāmas foto

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv