Noslēguma koncerta sadziedāšanās daļai sagatavos vairāk nekā 360 dziesmas

Apollo
4 komentāri

Pēc XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku 7.jūlija noslēguma koncerta "Līgo!" Mežaparka estrādē līdz pat rīta gaismai notiks kopīga nakts sadziedāšanās, kuras vajadzībām tiek gatavotas vairāk nekā 360 latviešu dziesmas.

Dziesmusvētku noslēguma koncerta sadziedāšanās daļai sagatavos vairāk nekā 360 dziesmas

Foto: Evija Trifanova/LETA

Komponists Juris Vaivods šodien žurnālistiem stāstīja, ka nakts sadziedāšanās pasākumā varēs piedalīties ikviens interesents, kopīgi dažādas latviešu dziesmas izdziedot līdz pat nākamās dienas rītam - plkst.4.30.

Dziesmu šim sadziedāšanās sarīkojumam būs daudz, un tās tiks apkopotas grāmatā, kas iznāks uz Jāņiem. Grāmatā būs apkopotas vairāk nekā 360 latviešu vērtīgākās dziesmas, tajā skaitā patriotiskas dziesmas, tautasdziesmas, ziņģes un dziesmas no teātra izrādēm un kinofilmām.

Dziesmu grāmata pirms Jāņiem tiek izdota tādēļ, lai nepacietīgākie jau grāmatu varētu izšķirstīt un varētu sākt mācīties dziesmas. Taču tie, kuri dziesmu grāmatas nebūs iegādājušies un dziesmu vārdus nezinās, tos varēs lasīt uz ekrāniem, kas Mežaparka estrādē būs novietoti redzamā vietā.

"Savulaik Dziesmusvētku virsdiriģents Gido Kokars ir teicis, ka Dziesmusvētki ir patriotisma pote uz pieciem gadiem. Domāju, ka šī sadziedāšanās sadaļa būs visiem - gan svētku dalībniekiem, gan klausītājiem - patriotisma pote līdz turpmākiem svētkiem, kad atkal visi kopā varēs sadziedāties," sacīja Vaivods.

Sadziedāšanās daļai veltītā dziesmu grāmata būs atrodama dažādās tirdzniecības vietās. Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde vēstīja, ka grāmata no iepriekšējiem Dziesmu un deju svētkiem bija pieprasīta līdz pat šim gadam, tādēļ dziesmu grāmatu izdevēji vajadzības gadījumā būs gatavi nodrošināt arī papildus tirāžu.

Savukārt kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) minēja, ka Dziesmu un deju svētki ir nozīmīga ieskandināšana, ievibrēšana kopīgā gaismas nešanā.

Jau ziņots, ka mēneša baigās sāksies XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kuriem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un kolektīvi no ārvalstīm.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv