Noslēgusies fonda «Nāc līdzās!» nometne bērniem ar īpašām vajadzībām un īpašiem talantiem Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Vasara ir atvaļinājumu laiks, bet tas nebūt nenozīmē, ka fondā «Nāc līdzās!» iestājies vasaras brīvlaiks. Šogad veselu nedēļu augusta vidū fantastiski skaistā vietā pie jūras – Engures pagasta Abragciema kempingā notika «Nāc līdzās!» vasaras radošā darba nometne.

Šis bija pirmais gads, kad Fonds organizēja vasaras nometni. Un to varēja izdarīt , pateicoties visiem labajiem cilvēkiem gan no «Lattelecom», kas jau pagājušajos Ziemassvētkos ziedoja naudu šai nometnei, gan visiem tiem balsotājiem, kas atbalstīja projektu «Nāc līdzās!» Labiedarbi.lv projektu sacensībās, kurās iegūstot 6637 atbalstītāju balsis, tika iegūta iespēja saņemt daļu no nepieciešamā finansējuma.

Šī nebija parasta rehabilitācijas un atpūtas nometne. Tajā katru dienu tika cītīgi strādāts, lai izveidotu  muzikālo programmu, ko tās dalībnieki vēlāk rudenī ierakstīs «Nāc līdzās Ziemassvētkos!» CD, bet vēl vēlak parādīs Ziemassvētku koncertos gan Latvijas Nacionālajā Operā kopā ar daudziem polpulāriem Latvijas skatuves māksliniekiem, gan LTV1, gan citur.

Īpašs prieks par to, ka nometnē ar bērniem strādāja tādi mūziķi kā  Gunārs Kalniņš un operdziedātāja Ilona Bagele. Pie bērniem ciemos atbrauca arī mākslinieki, kuri ar viņiem strādās kopā topošajā programmā – dziedātājs Atis Ieviņš, mūziķis Aigars Grāvers un operdziedātāja Evita Zālīte. 

Nometnes darba plānā bija iekļautas dažādas interesantas nodarbības. Piemēram, vingrinājumi pie vokālā pedagoga elpas nostādīšanai, balss «atvēršanai», gleznošanas nodarbības pie gleznotājas Agnijas Ģermanes, kas izpelnījās ļoti lielu piekrišanu. Visi sagleznotie darbi nometnes beigās tika izlikti apskatei.  

Arī mammas aktīvi iesaistījās radošo darbnīcu organizēšanā –  paralēli darbojās pērļošanas un brošu darināšanas darbnīcas, katru rītu bērni sāka ar rītarosmi, kuru arī vadīja viena no mammām.

Ļoti lielu atsaucību un novērtējumu no vecākiem un pedagogiem guva psihologu Ilonas un Gata Bušu konsultācijas par atbalstošo psiholoģiju. Savukārt bērniem tika dota iespēja iepazīties tuvāk ar datorprasmēm, ko laipni piedāvāja mūsu draugi no «Lattelecom».

Bet visjautrāk bija vakaros, kad sākās dienas «Lielais aplis»,  kurā bērni sanāca kopā , lai kopīgi priecātos gan par dienā sadarīto, gan spēlētu jautras spēles un tuvāk iepazītu viens otru.
Detalizētāja informācija par nometni un Fonda «Nāc līdzās!» tālākajiem plāniem www.naclidzas.lv 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv