Noslepkavotajam Kima Čenuna pusbrālim somā bija pretinde

Apollo
17 komentāri

Kualalumpuras lidostā ar toksisku vielu noindētā Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna pusbrāļa Kima Čennama somā bija 12 pudelītes ar pretindi, vēsta raidorganizācija BBC.

Noslepkavotajam Kima Čenuna pusbrālim somā bija pretinde

Foto: Reuters/Scanpix

Kims Čennams nomira februārī. Saistībā ar viņa nāvi apsūdzētas divas sievietes, kuras lidostā pieskrējušas pie Kima Čennama un ar rokām uzlikušas viņam uz sejas nāvējošo vielu.

Abas sievietes - indonēziete un vjetnamiete - apgalvo, ka esot tikušas piemānītas. Viņas domājušas, ka piedalās TV izjokošanas video uzņemšanā. Ja viņas atzīs par vainīgām Kima Čennama nogalināšanā, 29 un 25 gadus vecajām sievietēm draud nāvessods.

Saskaņā ar vietējo mediju ziņām, pretindes pudelītes atradušās Kima Čennama mugursomā. Tās toksikoloģijas analīžu veicējiem nodeva policija.

Kima Čennama slepkavībā tika izmantota nervu sistēmas bojājumus izraisošā viela VX. Kima Čennama mantās atrastā pretinde bija preparāts «Atropine», kas cīnās ar dažādu veidu nervu indes, tostarp VX, izraisītajām sekām. Tas liek domāt, ka Kims Čennams zinājis par uzbrukuma risku.

Phenjana noliegusi saistību ar uzbrukumu. Taču Malaizijas tiesas prokurori apgalvo, ka iesaistīti esot bijuši četri vīrieši no Ziemeļkorejas.

Kims Čennams bija kādreizējā Ziemeļkorejas līdera Kima Čenira vecākais dēls un līdz tūkstošgades mijai tika uzskatīts par ticamāko varas pārņēmēju. Taču viņš atsvešinājās no ģimenes un kritizēja Ziemeļkorejas režīmu. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv