Notiks kriminālfilmas «Aveņu vīns» 25 gadu jubilejas skate

Apollo
0 komentāru

Ceturtdien, 8. oktobrī, plkst. 19.00 kinoteātrī «Rīga» latviešu filmu programma — kriminālfilmas «Aveņu vīns» 25 gadu jubilejas skate.
 
Rīgas kinostudija, 1984. gads. 
Pēc Viktora Lazdiņa kriminālstāsta «Nakts Mežāžos» motīviem.
Scenārija autori: Valentīns Ježovs, Aloizs Vaznis, Arvīds Krievs.
Režisors: Arvīds Krievs.
Operators: Dāvis Sīmanis.
Māksliniece: Ieva Romanova.
Kostīmi: Večella Varslavāne.
Komponists: Mārtiņš Brauns.

Lomās: Alvis Birkovs, Indra Burkovska, Arnis Līcītis, Inese Pabērza, Ivars Kalniņš, Mirdza Martinsone, Mārtiņš Vērdiņš, Rihards Rudāks, Pēteris Liepiņš.

Uz Jura dzimšanas dienas svinībām viņa lauku mājās sapulcējušies draugi. Juris nokāpj pagrabā pēc aveņu vīna, bet neatgriežas — tur viņš satiek slepkavu. Jura draugs izmeklētājs Ģirts uzņemas noskaidrot, kurš no septiņiem klātesošajiem vainīgs Jura nāvē…

Filma veidota klasiska kriminālžanra tradīcijās (cilvēku grupa meklē vainīgo no ārpasaules nošķirtā vietā) ar nelielu mistikas piedevu. Lielāku mistiku — Jura augšāmcelšanos un novērotāja statusu izmeklēšanas procesā — nepieļāva tā laika mākslas padomes socreālisma principi. Jura vērošanas iespēju nodrošinājumam pat tika veltīts filmas mākslinieces Ievas Romanovas paviljona dekorāciju kompleksa telpiskais risinājums. Bet, lai filma nonāktu pie skatītājiem, Arvīdam Krievam nācās Juri nonāvēt. Šis fakts glabājas filmēšanas grupas atmiņās, Rīgas Kinomuzeja fondu dokumentu plauktos, un par to lasāms Kristīnes Matīsas grāmatā «Vecās labās…». Bet skatītāji augsti novērtēja «Aveņu vīnu» arī šajā versijā, kurā spilgti izpaudās režisora Arvīda Krieva, kinooperatora Dāvja Sīmaņa un komponista Mārtiņa Brauna kopējās radošās komandas rokraksts — filma kā ritmiska skanīga glezna ar noslēpumu. Izcils aktieru ansamblis, spilgti tēli, intriga un risinājums. Jums ir unikāla iespēja to atkal redzēt uz lielā ekrāna.

«Lielais Kristaps», kas tika piešķirts Kinosavienības biedru balsojumā, togad netika nevienai filmai, kas nozīmē — vairākas bija labas. Bet filma saņēma skatītāju balvu. Dāvis Sīmanis, Večella Varslavāne un Mārtiņš Brauns saņēma «Lielā Kristapa» medaļas par izcilāko profesionālo sniegumu filmā, bet režisors Arvīds Krievs goda diplomu.

Vīns ar gadiem kļūstot labāks. «Aveņu vīns» jau sākumā bija labs. Aicinām to nobaudīt vēlreiz!

Biļetes cena — Ls 2, pensionāriem, skolēniem un studentiem — Ls 1,50.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv